Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben?...

Mit tennétek a helyemben? Oktató és vizsga ügyben.

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy lassan levezettem 40órát már,ebből 30 forgalomban, de az oktatóm szavaiból úgy veszem ki, hogy még akarná hogy vegyek plusz órákat.

Szerintem elég jól vezetek, van néhány hibám, beismerem, de szerintem már nem lennének szükségesek a plusz órák, max. pár.

Ilyen esetben hogy közöljem hogy szeretnék már vizsgára menni? Ha elhúznak nem fogja mondani hogy ugye megmondtam?

:S Kéne már az a jogsi nagyon és pénzem is fogyóban.


2011. máj. 4. 12:29
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha a néhány hibát te veszed észre és nem az oktató szól rád, akkor megpróbálhatod a vizsgát. Ha ő szól, akkor viszont adj igazat neki.
2011. máj. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
ne haragudj h ezt mondom,de 40 órát,bukásokkal együtt vettem.menj minnél előbb vizsgázni
2011. máj. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Na igen, nekem is ezt mondta szinte mindenki.
2011. máj. 4. 12:49
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

én 10 ritun és 20 forgalomban levezetett óra után mentem vizsgára,simán átmentem (apró hibák vannak mindenkinél,de az a gyakorlattal elmúlik)


egyszerűen mondd neki,h kérjen időpontot


pénzkidobás mégtöbb óra


ha mégis megbuksz,akkor ugyis veszel még 10et

2011. máj. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem bízz az oktatóba. Nem te vagy az első akit oktat gondolom. És már csak van tapasztalata hogy mit csinálsz rosszul. A szomszédomat 50 óra után kérte meg arra az egyik oktató hogy inkább hanyagolja. De ő felháborodva váltott oktatót. És lám sikeresen levizsgázott. És első nap meg is csinálta a négyes balesetet. 2 ember kórházba.
2011. máj. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

kell neki a pénzed. Én mennék már vizygázni a helyedben, csak félő, hogy akkor aládpakol az oktató. Direkt megbuktattat az oktatóval.

Szar ügy.

2011. máj. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát, nem tudom nálad mi a helyzet, én úgy csináltam a jogosítványt, hogy végigmentünk a vizsgaútvonalakon, és ott elmondta mire figyeljek, aztán a következő körben meg mondta, hogy mit rontottam el. Mintha egy vizsgán lettünk volna..

Mondjuk én már sokat vezettem előtte is. DE szerintem nálad sem más a helyzet az oktatóval kapcsolatban, hogy elmondja mit rontasz el. Ha ebből olyan sok van, akkor tényleg érdemes még gyakorolgatni, de ha nincs akkor meg vizsga. Ha megbuksz, persze mondani fogja, hogy "én megmondtam" de ezzel nem kell foglalkozni.

2011. máj. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
91%
kötelezőn felül egy órát sem vettem sem rutinból ,sem forgalomban. elsőre átmentem minden vizsgán. de az oktató nálam is bepróbálkozott még a rutinnál is ,hogy 3-4 órát azért menjünk még,hogy nagyon biztos legyek magamban. sajnos drágáért adják a magabiztosságot ,úgyhogy kérettem időpontot :) próbáld meg szerintem, senki sem tud hibátlanul vezetni a vizsgán.....
2011. máj. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A kötelezően előírt óraszám nem jelenti azt, hogy neked annyi idő után menni is fog. A kötelező óraszám úgy van kitalálva, hogy aki nagyon ügyes és minden képessége adott, az utána már mehessen vizsgázni. Mindannyian mások vagyunk, van akinek elég 20 óra, van akinek a 100 is kevés. Szóval az semmit nem jelent, hogy hányadik órán vagy már túl.


Az oktatóm nagyon korrekt volt. Tanított egy nőt, és már valami 70. óránál tartottak, és a nő egyszerűen nem tudott levizsgázni (előtte másik suliban volt a nő). Mire az oktatóm közölte vele, hogy ő képtelen lesz bármikor is levizsgázni kézi váltós kocsival, mert egyszerűen nem megy neki. Menjen automata váltós kocsira, mert egyébként a vezetéssel nem lenne gond, csak a váltás gáz. Eltelt valami pár hónap és hívta az oktatót a nő, hogy autmata kocsival elsőre átment a vizsgán kevés hibával.



A tanulság: mindenki más, mindenkinek más idő kell.


A véleményem: nekem jó oktatóm volt. A kötelező órák után mondta hogy mehetek vizsgázni, még én erősködtem hogy inkább akarok pótórát venni, mert magabiztos akarok lenni (ő meg lebeszélt, hogy ne szórjam a pénzt szóval vicces volt a szitu :). Inkább neki fizetek ki plusz pár órát minthogy a bukás miatt a semmire fizessek újabb vizsgadíjat. Jól tettem, még a pótórákon is tanultunk új és nagyon fontos dolgokat. Utána a vizsgám elsőre meglett. Nem bántam a pótórát, mert jó helyre (az oktatómhoz) került a pénz.


Az oktatómnál is volt olyan csajszi, akinek nem igazán ment, az oktatóm lebeszélte a vizsgáról (nem azért hogy lehúzza!) mert reálisan nem lett volna esélye, ehhez képest a vizsga mégis összejött neki, szerencséje és jó napja volt.


Az oktatóm becsukott szemmel jobban tudta hogy melyik táblát vettem észre és melyiket nem mint én :) És ez nem túlzás, nagyon jó pszichikai érzéke volt. Szóval ha ő valakinek azt mondta hogy még nem kéne, az vélhetően úgy is volt.



Nem tudom hogy a Te oktatód azért mondja mert jószándékú és le akar beszélni egy felesleges bukásról, vagy éppen ellenkezőleg lehúzós és csak a pénzre megy. Ezt neked kellene jobban érezni, esetleg elbeszélgetni pár másik tanítványával, hogy a pénzre megy-e, vagy pedig reálisan ténleg kell még tanulnod.


Nem is feltétlenül a pár apróbb hibáról van szó, hanem a vezetésed összképéről. Ha úgy ítéli meg, hogy nem vagy elég magabiztos, vagy sokszor tétovázol (mégha esetleg utána jól is döntesz), akkor inkább le fog beszélni, mert ilyenek miatt (mégha egyébként akár jól is vezetnél) a VB is kivághat vizsgáról.

A bukott vizsga nem csak a kudarc miatt rossz, hanem 11 rugó, tehát nem babra megy a játék. A másik, hogy túl sokszor nem jó próbálkozni, mert ha a VB ránéz a lapra és azt látja hogy már a 3. vizsga, egyből jobban figyelni fog minden apróbb hülyeségre, és esetleg olyanért is kivág amiért mondjuk még első vizsgán nem...


Ha teheted ültess be magad mögé valakit (mondjuk másik tanítványt, persze oktatóval egyeztetve) és utána kérd ki a véleményét (ne családtag legyen, az elfogult). Ha a másik szerint is jó (persze még ez is semmi) de akkor nyugodtan mondhatod az oktatónak hogy megérted hgoy szerinte még kéne gyakorolni, de nincs már több pénzed, jelentsen vizsgára. Esetleg kérdezd meg miért nem vagy még elég felkszült szerinte miket kéne még gyakorolni.

2011. máj. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Én is meghallgatnám az oktatót, sztem ültess be 2 alkalomra hátulra1 barátot, aki nem rég végzet!

Különben felém mindenkit megbuktatnak elsőre, akinek nincs meg 51 óra alap a közforgalomban. Rutinra a 17. órától engedik a tagokat, itt ÉK M.o-on.

Kemény dolog, én tudom, óra díj 3000Ft alatt már nincs is, Ráadásul vizsgadíj és minden más is csak növekszik, a bérek meg sehol sincsenek a lakosság 90%-nak! Ha csak nem vagy mázlista. Figyelj, ha vhol leállsz, van rá 24 hónapod, hogy újra belefogj, ahol abba hagytad. Én havi nettó 67Ftból éltem akkor amikor toltam a kocsit tanulón, és igaz, eltelt közbe 5 év, de meglett, szaggatva, anyagiak miatt. Ilyen minden, egyetemisták sem véletlen külföldön tejelnek inkább, hiszen olcsóbb és nincs arca jegy, ami idehaza divatját éli!

2012. febr. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!