Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha egy fizetős parkolóhelyen...

Ha egy fizetős parkolóhelyen várakozom, utasíthat-e engem a parkolóőr, hogy parkolójegyet váltsak?

Figyelt kérdés
Ülök a vezetőülésen, és várom az egyik barátom, hogy elintézzen valamit a bankban, erre jön a parkolóőr, és felszólít, hogy vegyek jegyet, mert megbüntet.
2011. ápr. 6. 14:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha benn ülsz a kocsiban, akkor az nem várakozás, hanem csak megállás. Fizetni csak várakozásért kell.
2011. ápr. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Várakozásnál szerintem nem kell fizetni. Velem is próbálkozott egyszer egy parkolóőr, de elküldtem.
2011. ápr. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen. 5 percig megállás, utána várakozás, ergo fizetni kell.
2011. ápr. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Várakozásnál nem feltétel a járó motor? Mintha olvastam volna egykoron a kressz tanfolyamon
2011. ápr. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Várakozásnál ott sem vagy a kocsinál. Csak a megállásnál. Alapvető fogalomzavarban szenvedtek...
2011. ápr. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
tehát ha jár a motor, én a volán mögött ülök, akkor mennyi ideig maradhatok anélkül, hogy parkolójegyet váltanék?
2011. ápr. 6. 14:57
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem érted meg, hogy 5 perc?? Nem is csoda, hogy ennyi balesetz van, amikor tele vannak az utak szellemi fogyatékosakkal.
2011. ápr. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm...
2011. ápr. 6. 15:14
 9/9 anonim ***** válasza:

Megállás: ki és berakodáshoz, ki és beszálláshoz szükséges, vagy egyéb ideig, max. 5 percig egy helyben tartózkodás, ha a vezető a járműnél marad.


Várakozás: a megállásnál hosszabb ideig egy helyben tartózkodás.


Parkolási díjat várakozáskor kell fizetni.

Tehát ha a parkoló ellenőr ott áll, nyomja a stoppert, az 5. perc utáni első percben már büntethet is.


DE! Erre is van kerülő megoldás, elvégre Mo-n élünk vagy mi :)


4 perc letelte után beindítod a kocsit, kiállsz a parkolóhelyről, majd újra beállsz. Ilyenkor elvileg a beállástól számítva újra kezdődik az 5 perc :) Ilyenkor ha ott áll is és nyomja a stoppert, nem tud mit kezdeni veled :)


A következő 4 percre megint leállíthatod a motort, minek pazarolni a benzint plusz szennyezni a környezetet.

2011. ápr. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!