Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kerékpártúra közúton?

Kerékpártúra közúton?

Figyelt kérdés

A kérdésem a következő lenne, vagyis ez inkább csak a bevezető.

Nyáron, 2 barátommal egy kisebb bringatúrát szervezünk, a Balaton környékén, körül. A pontos útvonalat még nem tudjuk, de ezért is kérdezgetek itt. Valószínűleg Akarattyáról indulnánk, Alsóörsig gurulnánk, lepakolunk, pihenünk, és újra útnak indulunk. Ez még nem biztos, ami most jön, az a fontos: érdemes-e Akarattyáról Siófokig legurulni (persze, hogy érdemes), azaz van-e erre kijelölt kerékpárút? Néztem képeket, ahogy láttam, csak ajánlott közút van, ez mennyire biztonságos? Tavaly Alsóörs-Akarattya útvonalat tettük meg, ahol végig volt kerékpárút, nem is volt semmi probléma. De mennyire kell óvatosnak lenni ilyen közutakon?

[link]

Innen szedtem az infókat, előre köszönöm a válaszokat.


2009. febr. 24. 11:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Eddig csak autóval jártam arrafelé, de a tapasztalatom az, hogy van egy olyan út, ami szinte körbeér a Balcsi körül, a 7-es út és a Balaton között, néhol szinte a parton, néhol kicsit távolabb. Ezek elég alacsony forgalmú utak, de azért van rajta autós forgalom. Szerintem biciklivel jól használható, és mintha lenne is tábla az autósoknak, hogy biciklisforgalom várható az útszakaszon. Ez sok honfitársunknak ugyan keveset jelent (sajnos), de mivel rengeteg német is van a balcsin nyaralók között, így valószinűleg használható az út. Ahol meg van bicikliút, ott természetesen azt használjátok.
2009. febr. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, én is ilyesmire számítottam.

Alapvetően 5 féle út van a Balaton körül, külön kerékpárra (ez a déli szakaszon sajnos nem túl sok), bringások számára tiltott főút, egy nem ajánlott főút, biciklivel járható közút (ez szerintem még forgalmasabb), és a javasolt közút. Mivel a javasolt közút és a kerékpárút váltogatják egymást, szerintem működni fog. :)

Köszi még egyszer.

2009. febr. 24. 12:53
 3/4 anonim ***** válasza:
A balaton körül már végig kiépítették a kerékpáros körutat. Van egy könyv: kerékpárral a balaton körül (frigoria kiadó). Ezt szerezd be, olvasd át és start! Mi ezek alapján mentünk végig a balcsin és lenyűgöző volt.
2009. márc. 1. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igggen? Na ez jó hír, megnézem, köszi!!
2009. márc. 1. 21:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!