Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » 17 évesen júniusban 6 hónapos...

17 évesen júniusban 6 hónapos jogsival nemzetközizni?

Figyelt kérdés
az a helyzet hogy egyik haverom felajánlott egy melót kimehetnék vele nyáron nemzetközizni 3,5t kisteherautóval kéne menni de tudom hogy a magyar kresz szerint 18 éves koromig nem vezethetek külföldön de ezt külföldön is nézik vagy csak nálunk van igy a kresz-ben?
2011. márc. 10. 21:35
 1/8 anonim ***** válasza:

Rendőre válogatja. Ha jó fej, elenged, ha nem, be is vonhatja a jogsid.

De melóhoz nem kéne egy hivatásos jogsi esetleg?

2011. márc. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
haveromnak van nevelőfaterjának nincs.. és néha nevelőfaterja megy vele és nem szóltak még neki érte a páv vizsgát is csak itthon kérik. ezért gondoltam hogy a 18-as korhatár is csak itthon van
2011. márc. 10. 21:45
 3/8 anonim ***** válasza:

nemzetközi nem kell 3.5tonnásra csak felette kell

külföldön nem tudom hogy van a korhatár

2011. márc. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ha külföldön nem lenne az a kresz-ben mint itthon hogy csak 18 életévét betöltött személy vezethet külföldön akkor nem lenne gond max a határ 50 km-es körzetében haverom vezetne nagyon örülnék ha kapnék választ mert nagyon jól hangzik ez az ajánlat jól is fizetne + ingyen bejárhatnám európát
2011. márc. 10. 21:53
 5/8 anonim ***** válasza:
a kocsi kinek a nevén van? mert csak a tulaj mehet külföldön vele, és azt hiszem friss jogsival 1 évig nem vezethetsz külföldön. Nekem november óta van.. de nem is mentem még sehová..
2011. márc. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A B kategóriára érvényesített vezetői engedély a járművezető 18. életévének betöltéséig csak belföldön történő járművezetésre jogosít. A kezdő vezetői engedéllyel az "A" az "A" korlátozott kategóriára és az "A1" alkategóriára érvényesített bejegyzéssel utas nem szállítható, a "B", "C", "D" kategóriára és a "C1", "D1" alkategóriára érvényesített bejegyzéssel - a fegyveres erők kezelésében lévő járművek kivételével - pótkocsi nem vontatható. Tehát a külföldi vezetést nem a kezdő jogosítvány akadályozza, hanem a 18. év alatti életkor.


Szóval NEM vezethetsz külföldön, de tőlem megpróbálhatod.

2011. márc. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Pont azért van a 18 éves életkor, mert külföldön sok országban annyi, tehát éppen hogy nem hazai korlátozás.

Ha vállalkozóként, vagy sofőrként már cég áruját szállítod, akkor kell a hivatásos jogsi + GKI vizsga 3.5 tonna alatt is.

Szóval pár vizsga + 1 év, és a német meg osztrák rendőrnek legtöbbször nem szokása elengedni a "keleti népet" fizetés nélkül, tehát figyelni fogja.

2011. márc. 11. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"és azt hiszem friss jogsival 1 évig nem vezethetsz külföldön"

Ez tévhit, ha már betöltötted a 18-at, akkor akár 1 napos jogsival is mehetsz! Amit a 03-10 22:28-as írt, abban van az igazság.

2011. márc. 13. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!