Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Jogsit szeretnék. Számít,...

Jogsit szeretnék. Számít, hogy milyen autót választok a gyakorlati órákhoz? Vagy inkább maga az oktató számít?

Figyelt kérdés
Még nincs autóm, így ahhoz nem kell igazodni. De még nem tudom, mire figyeljek a suliválasztásnál.
2011. febr. 27. 15:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát szerintem mindegy milyen autót választasz, inkább az oktató számít! :)
2011. febr. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha dízel autón tanulsz, akkor később azzal szembesülhetsz, ha átülsz egy benzinesbe, hogy már akkor gázt kell adnod, amikor a dízel még simán elment gáz nélkül is. Én dízel Ford Mondeón tanultam, és egyesben nem is kellett használnom a gázpedált, a kuplung felengedésekor az autó már automatikusan elindult. Mindezek ellenére hamar megtanultam, miután kezembe kaptam a jogsit, hogy hogyan bánjak a benzines autókkal, pedig nő vagyok :).


Minden autó más, de ha az alapokat ismered, bármelyikhez hozzászoksz pár óra vezetés alatt.


Nekem az első kocsim egy kuplung nélküli, félautomata Twingo volt, ahol kuplung nélkül lehetett sebességet váltani. A párom autója egy normális váltójú Toyota. Amikor a Twingoból hosszú idő után átültem a Toyotába, néha elfelejtettem kuplungolni (a párommal is előfordult), de olyan is volt, hogy a levegőt tapostam a Twingoba váltás közben. :) Egy idő után azonban megszoktuk, hogy a két autó máshogy működik, és azóta nincs ilyen probléma.


Ha jó oktatód van, és van alkalmad a jogsi megszerzése után is vezetni, akkor hamar belejössz majd. Nem az autón múlik, bár az igaz, hogy jobb egy ronccsal is megtanulni az alapokat, mert akkor bármit elvezetsz később. (Éppen ezért én egy roncstelepen is gyakoroltam pár órát, és nagyon hasznos volt.)

2011. febr. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

ma már szinte az összes oktató autó ABS-es, szervós, szóval sztem tökmindegy. Az oktató személye viszont nagyon fontos, a legfontosabb dolog. A hagyományos iskolai tárgyaknál majdnem hogy mindegy milyen az oktató, itt azonban nagyon nagy szerepe van, ugyanis a vezetés az, amit könyvből lehetetlen megtanulni, érezni kell, és ezt az "érzést" nagyon nehéz átadni, ehhez egy jó oktató kell.


Egy jó oktató érzi, tudja, látja, hogy min kéne még javítani, mit nem veszel észre, hol hibázol, hogy kell elmagyarázni, megmutatni úgy a dolgot, hogy meg tudd csinálni. Ellát jó tanácsokkal, beléd veri az alapokat. Egyben jó pszichológus is, "belelát az agyadba", tudja milyen olyan feladatot kell adni, amiben már van kihívás de még nem túl nehéz és meg tudod csinálni. Egy jó oktató nem akar lehúzni, sőt azt akarja minél hamarabb levizsgázz.


Nekem ilyen oktatóm volt, minden meglett elsőre Bp-en, lefizetés nélkül.


A kisebb eltéréseket meg már simán meg tudod tanulni magadtól, ezek már annyira nem jelentősek. Különben is addigra már lesz jogsid, lesz lehetőséged magadtól gyakorolni akár az utcán is.

2011. febr. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Sokan mondják hogyha dízellel tanulsz, akkor a benzines nehezebb lesz, de szerintem inkább megéri azzal, mivel könnyebben megtanulod az autó kezelését, nem úgy mint benzinnel, hogy mikor mennyi gázt adj.


Miután már megvan a jogsid lazán tudsz gyakorolni az utakon akár benzinessel, akár dízellel, de amíg tanuló vagy, addig igazából csak az oktatóval vezethetsz és az a fontos, hogy meglegyen a jogsid.


Amikor én csináltam a jogsit, én benzinest választottam, de meg is bántam...:)


És persze az oktató is fontos, de azért a kocsi se elhanyagolható szempont.

2011. febr. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat, mentek a pontok!

Most már csak az kell kitalálni, hogyan lehet jó oktatót kifogni :)

2011. febr. 27. 18:06
 6/6 anonim válasza:
Nekem az oktatóm mondta mindig, hogy ne az autót nézzem. Mert a jogosítvány minden autóra érvényes, nem csak arra amelyikkel tanultam :D De amúgy igaza volt, mert mindig röhögtünk, és nevetve könnyebben tanul az ember :) Le is vizsgáztam elsőre mindenből. Az autóhoz még annyit fűznék hozzá, hogy én egy 4es polo-n tanultam, nekünk itthon meg egy 95ös punto van. Fél óra alatt hozzászoktam a puntohoz, és jobban is szeretem mint azt amin tanultam, tehát nem lényeg az autó szerintem :)
2011. febr. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!