Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Motorjogsi - a gyakorlati...

Motorjogsi - a gyakorlati órák hogy zajlanak?

Figyelt kérdés

Rnedelkezem B kategóriás jogosítvánnyal, de tervbe van véve az A1 (talán A korl.) jogosítvány megszerzése is - azonban felmerült bennem pár kérdés ezzel kapcsoaltban:


-Bukósisakot, esetleg megfelelő öltözetet biztosítanak az autósiskolák?

-Esőben a gyakorlati órákat ugyanúgy megtartják? (ugye ez a B kategóriás jogsi esetén nem jelentett gondot).

-hogy kommunikál a tanuló az oktatóval?


Meg úgy általába elmondhatnátok a tapasztalataitokat a motoros jogsi megszerezéséről - főleg azok élményei érdekelnek, akiknek hozzám hasonlóan volt némi tapasztalatuk a forgalomban a motoros jogsi megszerezése előtt is. (esett el valaki amíg tanulóvezető volt?)


2010. júl. 17. 14:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Helló!

Motorosoktató vagyok, megpróbálok néhány kérdésedre válaszolni.

Bukósisakot adnak általában, de célszerűbb sajátot vinni márcsak higiéniai szempontból is.A védőöltözet-ha lehet így hívni-előírasa nem bonyolult:zárt, magasszárú cipő, hosszú zárt nadrág, zárt hosszú felsőrész, zárt kesztyű.

A gyakorlati órák esőben is megvannak tartva.

Forgalomban az oktató személygépkovcsival halad a tanuló útán és CB-rádión, adóvevőn értekeznek.

Esés elég gyakran elő szokott fordulni, rutinon is és forgalomban is, de általában inkább eldőlések történnek.

2010. júl. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ.


"A gyakorlati órák esőben is megvannak tartva."

Ha egy (két) óráig motorozik valaki mondjuk késő ősszel az esőben, az azthiszem könyvelheti a tüdőgyulladást.


Szokott gond lenni azzal, hogy a tanulók nem bírnak a motor erejével? - szerinted érdemes belevágnom az A korl. kategóriába? (eddig egész életemben egy 50 cm3-es motort vezettem, papíron 6 lóerős).

2010. júl. 18. 11:42
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez első vizsganapokat Április első-második hetére szoktuk kiírni, az utolsókat szeptember vége, október eleje.

Hidegben nincs oktatás, de ha esik az eső, az egyéni szociális probléma.Sehol nem tiltja a KRESZ, hogy esőben nem lehet Motorkerékpárt vezetni.


Én emlékszem, 1994-ben tettem le az A-jogsit Miskolcon, és a forgalmi vizsgán volt kb 6 fok és szakadta a havaseső, április elején.

Múlt héten vizsgáztattam, jégerső esett, a tanuló megállt teljesen szabályosan, leállította a motort és beült az autóba.Amikor elállt, folytatta a vizsgakört-sikeresen.

Ha nem tudsz motorozni, semmi gond, azért van az oktató, hogy megtanítson

2010. júl. 19. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!