Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Forgalmi vizsgán hogy kell...

Forgalmi vizsgán hogy kell fékpróbát csinálni?

Figyelt kérdés
Az a baj, hogy az oktatóm csak elmondta de nem néztük meg és így nem tudom hogy biztosra tudnám e. Órám pedig már nem lesz mert hétfőn vizsgázok. Kell nyomni gázt? vagy csak visszaengedem a kuplungot egy kicsit aztán benyomom teljesen és fék? köszi
2010. dec. 19. 08:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

úgy látszik nem tudod.

mielőtt ki mész az útra, előtte elindulsz egy kicsit az autóval nem kell nagyon.(10km/h) utána hangosan mondod hogy "fékpróba" ne hogy a vizsgabiztos elrontsa a papírokat így akkor abba hagyja az írást,te pedig azonnal benyomod a kuplungot és a féket, úgy mintha megakarnál állni.csak éppen intenzívebben. de el ne felejtsd hangosan benyögni h "fékpróba"!!!!!! sok sikert.

2010. dec. 19. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
de sztem aki autót vezet annak nem kell megmutatni,mert akkor ennyi erővel már a megállást is meg kéne mutatni,ezeket meg már sztem nem szükséges ha valaki autót vezet :) olyan mintha hirtelen lenne előtted egy akadály te pedig nem tudod kikerülni ezért hirtelen meg kell h állj. hirtelen kuplung be,majd egyidővel rá taposol a fékre. ennyi.
2010. dec. 19. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A gázt hogy nyomnád közben??

Fékre szigorúan csak jobb lábbal léphetsz, különben megbuksz. A ballábas fék kanyarba való, és különben sem forgalmi vizsgára, a sarkazás meg még inkább, de azt meg úgyis kinyomott kuplunggal kell.

Ezt már a rutinvizsgán meg kellett volna tanulnod, hogy pl ha be kell indítanod a motort, nem ülhetsz be félseggel, jobb lábbal nyomva a kuplungot, mert azért is bukás jár. Szerintem értelmetlen dolog, mint az oktatási anyag 40%-a, de amíg nincs meg a jogsid, nincs választásod.

2010. dec. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mikor mondja a vizsgabiztos, hogy indulhatunk, akkor épphogy csak megindítod az autót, és lefékezed, ennyi. Azért a vizsgabiztos feje ne essen le a nyakáról. Nem arra szolgál, hogy megmutatod egy akadály előtt megtudsz-e állni, hanem arra hogy megnézed a féket, fasza.
2010. dec. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
95%
mondja az arc, hogy elindulhatsz, te elindulsz, indexszel, mindennel, egyesben, és rátaposol a fékre és mondod, hogy "jó a fék paraszt" és utána megint elindulsz, durva mi? :)
2010. dec. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Őszinte legyek, nem hallottam róla hogy forgalmi vizsgán fékpróbát kell csinálni kötelezően. Nem tudom nagyon zokon venné e az oktatód ha felhívnád telefonon, elnézést kérnél hogy zavarod és megkérdeznéd. Mert az egy dolog hogy rálépek a fékpedálra mielőtt indulok, érzem hogy keményedik megfelelő helyen, de szerintem az nem szokás, hogy elindulok, és fékpróbázok egyet. De még vizsga előtt is lehet 1-2 perced hogy gyorsan megkérdezt a mestered, mert nekem úgy rémlik, csak szabályosan elindulunk és annyi.

Namost ha abból indulok ki, hogy napi első elindulás előtt mit kötelező ellenőrizni, akkor a tanulókocsinak nem az lesz a napi első indulása, mert az oktató már egyszer elindult hogy elmenjen a rutinpályára.

2010. dec. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
De ne abból indulj ki. 3 éve tettem le, de emlékszem az utánam vizsgázónak mondták, hogy köszi ne is menj tovább, mert nem csinált fékpróbát.
2010. dec. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Én egy hónapja vizsgáztam. Én a gyakorló pályáról indultam. Indexeltem, és kezdtem visszaengedni a kuplungot, hogy elkezdjen gurulni szép lassan, majd nem hirtelen fékeztem, és mondtam, hogy a fék jó. Nekem így kellett.

Sok sikert.

2010. dec. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Fékpróba az annyi, hogy elindulsz a kocsival lassan,utána benyomod a féket,megállsz és megszólalsz, hogy a fékeket jónak találtam.De fontos, hogy ne állj bele két lábbal a fékbe, mivel itt nem azt nézik, hogy a kocsinak valóban jó a féke, hanem... hogy normálisan,egyenletesen meg tudsz-e állni.Nehogy befejelje az oktató az ablakot, mert akkor ennyi... :)
2010. dec. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!