Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mikor fogy el a kőolaj és a...

Mikor fogy el a kőolaj és a földgáz?

Figyelt kérdés
2010. nov. 23. 12:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Az hagjyán, de mi lesz akkor, ha kiürül a föld kőolaj- és földgázkészlete?
2010. nov. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A gazdaságosan kinyerhető fajtájú olaj kb 40 év. A hivatalos szólam szerint. A gáz kb 150 év. Az olajhoz annyit, hogy volt egy föcitanárom akinek volt néhány eltérő infója tehát neki konkrétan kb 200 évet jósoltak az olaj kifogyására, a jelenlegi növekedés mellett.
2010. nov. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ezeket hány éve mondta?

Ha elfogy akkor majd a vízből csinálnak hidrogén üzemanyagot vízbontó készülékkel.

2010. nov. 23. 13:17
 4/8 anonim válasza:
2016
2010. nov. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

1970ben (kőolajválság idején) mondták hogy 40 évre elegendő.

2001ben megint 40 évet mondtak.


Ami vicces, az egészben, hogy csak nagy spekuláció.

Mikor kint voltam az araboknál, akkor azt a hírt hozta épp a CNN hogy az Arab országok csökkentik a kőolaj kitermelés mértékét, mert kezdenek elfogyni a készleteik.

Átkapcsoltam az arab hírekre ahol a kedves úr ezzel indított:

Az egyesült államok felé csökkentette a kőolajmennyiség felvásárlását "gazdasági okokra" hivatkozva.

Nekem kint azt mondták, hogy rengeteg olyan hely van az arab félsziget környékén ahol nem indították meg a kitermelést, sőt ne feledkezzünk meg Alaszkáról, és Oroszországról sem.

2010. nov. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Valóban spekulációk övezik a témát, nem lehet pontos választ adni. A kőolaj- és földgáz lobbi pedig mindent meg is tesz, hogy elhintse a köztudatban, hogy nincs miért aggódni, van még bőőőőven belőlük. Csak kérdés, hogy meddig lesz kifizethető a kitermelés, és mennyire sínyli meg a természet a CO2 kibocsátásunk hatását...

Amilyen változások következtek be a klímában a fosszilis energiahordozók égetésének következtében, egyre elképzelhetőbb, hogy nem fogjuk megtudni, hogy mikor is fogynának ezek el...

2011. febr. 3. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy inkább azt a látszatot akarják elérni mintha fogyása miatt drágulna, de igazából nincs ilyen veszély csak több pénzt szeretnének?
2011. febr. 3. 13:29
 8/8 Nisse válasza:
Senki sem tudja. Aki komoly kijelentéseket tesz ezzel kapcsolatban, az felelőtlen. Én - konkrétan - 1980-ban azt tanultam (leírva a földrajz tankönyvben), hogy kb 35 évre elegendő. Na tessék! Elfogyott???
2016. febr. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!