Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A futárok miért dudálnak...

A futárok miért dudálnak csengetés helyett?

Figyelt kérdés

Többgenerációs családi házban élünk a második emeleten.


Többször jártunk már úgy, hogy a futár csengetés helyett dudált és persze nem ment ki senki, mert nem hallottuk meg a zárt ablak mögül.


Mondok "viccesebbet" is. A drága posta újabban már úgy jön ki hozzánk, hogy rövid dudaszó és már dobja is be reflexből az értesítést a postaládába. Tegyük fel meghalljuk, sokszor még akkor sem tudunk kiérni a kapuhoz, mert megszokásból megy tovább, biztosan gondolja, hogy ma sincs otthon senki.


A másik meg pont az, hogy van aki csenget, de könyörgöm, második emeletről még futólépésben is időbe telik kiérni. Ha látják, hogy magas a ház, akkor miért nem várnak kicsit tovább, hogy ne úgy kelljen elcsípni őket, mert már indulnának elfele?


A dudaszóra visszatérve, nyáron is kifejezetten idegesítő, mert a nyitott ablakok miatt zavarja a szomszédokat. Én sem akarom nagy dobra verni, hogy na már megint rendeltem valamit.


Miért nem lehet leszokni erről az idegesítő dudálási szokásról? Azt gondolom, hogy ha van csengő a házon, márpedig miért ne lenne, akkor az arra van, hogy használják! Felétek is ez megy a futárokkal, titeket nem zavar ez?



ma 09:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%
Képzeld a napi 1000 címhez becsengetnének és megvárnák míg Sanyi néni kijön és elkezd velük kötözködni. Így sokkal gyorsabb. Használd a GLS-t ha ez nem tetszik, ők felhívnak és megvárnak.
ma 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%
Használj automatát...
ma 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Sok futár kb. 80 címet elvállal naponta, de nyilván lehet ez több is. Így is vannak csúcsások minddnhol, mert ha egy futár valakit felhív, hogy 5 perc múlva megy, átlagban az adott személy akkor sem képes időre kimenni. Mondjuk a legtöbb futár ha dudálásra nem jössz, akkor be is fog csengetni. De amúgy van aki csenget, ez futárfüggő.
ma 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
ma 09:59 Elég lesz annak a töredéke is, egyébként meg az a dolga hogy kézbesítse a csomagot.
ma 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
84%
Ez attól függ mennyit jattolsz neki. Megjegyzik ám és ha rendesen megfizeted, jóval előtte felhív, türelmesen megvár. Ha nem kap, akkor igyekszik mihamarabb letudni a feladatát, bedobja, becsúsztatja és már megy is tovább, de ha ezt nem lehet, akkor is dudál, majd egy perc múlva értesítőt hagy és továbbáll. Sok címük van, el kell jutniuk mindenhova.
ma 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 BeefEater ***** válasza:
86%

> A futárok miért dudálnak csengetés helyett?


Nem kell borravalót adni, hogy elvégezze a munkáját, már fizettél a szállításért. Sok futár csak a sikeres kézbesítésért kap pénzt, úgyhogy ha a dudálásra nem reagálsz hamar abba fogják hagyni.

Ha dudálás után automatikusan sikertelenre állítja a kézbesítést, akkor tegyél panaszt a futár cégnél és a kereskedőnél, akitől rendeltél. Ha van kamera a ház előtt, akkor még könnyebb dolgod lesz.

ma 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Mert rohannak. Minden címre van 2 percük. Amíg keresgélik a csengőt, addig ketyeg az órájuk es nem érnek ki a többi címekre...


Amúgy láttam már a potást milyen kötsog tud lenni... Ugyan oda járunk boltba vásárolni... Ellébecól a boltban, míg kitalálja mit egyen, aztán még iszik kávét, cigi, akármi... Nem egyszer volt, hogy kb 10 perc múlva egy másik boltban találkoztunk, vitt oda csomagot és kicsit várnia kellett, míg a raktárból kijött az eladó átvenni a csomagot. Kb 30 mp volt. Már ott toporzékolt, hogy ő mennyire siet, meg nem ér rá... Aha, előtte meg ott heherészet a másik boltnál, mint akinek semmi dolga.... Szóval sok futár csak szimplán bunkó...

ma 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
90%

Engem hivnak mindig

Bar lehet azert mer a 10.-en lakok 🤣

ma 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Engem eddig még minden futár felhívott előtte, akár GLS, akár másik, akár a Magyar Posta. Sőt, ha épp nem ott vagyok, de a közelben, akkor jönnek arrafelé és találkozunk az utcán, vagy megvárnak. Pedig nem jattolok.
ma 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

#1 Épp ez az, hogy nem gyorsabb, mert vár a reakcióra és nem történik semmi, hiszen nem hallják meg a zárt ablak mögül. Ha egyből csenget, akkor nem kell várnia, mert rögtön megyek.


#2 Nem mindig tudok és az sem megoldás mindenre. Az utóbbi hónapokban az automaták színültig vannak és fél hetes késések vannak, nem tudom felétek mi a helyzet.


> "Használd a GLS-t ha ez nem tetszik, ők felhívnak és megvárnak."


Aranyos vagy, csak tudod nem mindenhol lehet ezt kiválasztani. Home Office-ban dolgozom, üzleti csomagok jönnek-mennek. Nem mindig én döntöm el, hogy ki szállítson. Az egészben pont ez a ciki, hogy üzleti csomagokról van szó, amit jó lenne minél hamarabb megkapni, ehelyett sokszor futkározok utána a postára, mert a futár eldöntötte helyettem, hogy én nem vagyok otthon.


> "Mondjuk a legtöbb futár ha dudálásra nem jössz, akkor be is fog csengetni. De amúgy van aki csenget, ez futárfüggő."


Ezt én egyedül a GLS-nél tapasztaltam eddig, de ott sem mindig. Mondjuk úgy, hogy náluk 10-ből 8 becsenget, ha nem megyek ki. Egyébként ők fel is szoktak hívni néha, sőt élő nyomkövetésen látom, hogy fél órán belül várható a csomag. Akkor számítok rá. De például az MPL ideküldi reggel az emailt, hogy 08-16 között szállítják a csomagot. Hát köszi. És akkor egész nap üljek ki az ablak mögé sasolni vagy hogyan gondolják ezt?


Borravalót nem szokásom adni. Néha előfordul, de akkor tényleg olyan is a sofőr, hogy megérdemli.


> "Ha dudálás után automatikusan sikertelenre állítja a kézbesítést, akkor tegyél panaszt a futár cégnél és a kereskedőnél, akitől rendeltél. Ha van kamera a ház előtt, akkor még könnyebb dolgod lesz."


Tettem panaszt a postánál. Semmilyen hatása nincsen. Egyszer nem vettem át a csomagot, azóta sokszor már csak az értesítőt jönnek bedobni. Amikor sikerül csomagot átvennem, akkor látom a futáron, hogy más, mint aki jönni szokott, valószínűleg ezért tudom csak átvenni. Arra tippelek, hogy valamelyikük megismeri a helyet és a sikertelenség kapcsán elkönyvelte magában, hogy én nem vagyok otthon úgy sem, ezért meg sem próbálja leadni a csomagot.

ma 12:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!