Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ilyen esetben ki fizeti a...

Ilyen esetben ki fizeti a kárt vagy hogyan is van ez?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy lakott területen belül mész a megengedett 50-el. Kiugrik eléd egy gyerek, a szembe jövő sávban is jönnek így az egyetlen opció, hogy elrántod a kormányt jobbra az árok/oszlop felé.

A kocsid összetörik, addig oké “te okoztad saját magadnak a kárt” de mégsem csak úgy mert olyanod volt, hanem azért, hogy ne történjen baleset.

Ebben az esetben, ha nincs cascod (és gondolom a biztosító sem fizet) akkor ki téríti meg a keletkezett kárt?


ma 09:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Te fizeted meg.

Lehet bírósági eljárás, ahol vizsgálják, hogy mi történt. De szerintem csak polgári perben kérhetsz kártérítést, ha egyértelműen megállapítják, hogy mi történt és te nem voltál hibás.

ma 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Te, saját magadnak. A gyereket (szüleit) perelheted, sok sikert hozzá.
ma 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A CASCO lényege, hogy akkor fizet, ha saját hibás károd van, vagy nincs károkozó.


Annál a példánál amit felhoztál, perelheted a gyerek szüleit ha maguktól nem hajlandók megtéríteni a károdat, de...sok sikert hozzá. A szükséges időt és a per kimenetelét illetően is.

ma 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Valahogy sejtettem…

Szóval célszerű egy kamerára beruházni + cascot kötni, hogy a szülő felelőtlensége miatt bekövetkezett több százezres kárt ne én fizessem ki azért mert nem akartam megölni valakit.

ma 09:41
 5/5 anonim ***** válasza:

#4


A kamera felvétel is csak egy bizonyíték. A bíró mérlegelni fog a te bizonyítékeid és a másik fél által előterjesztettek összessége alapján.


Ha az én akarnám megúszni hogy velem fizettesd a károd, akkor arra hivatkoznék, hogy nem voltál elég deffenzív, mert nem vetted figyelembe az út mellett játszó gyerekeket és nem csökkentetted a sebességed. Ha megtetted volna vagy meg tudsz állni, vagy kisebb lett volna a törés.

ma 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!