Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül éves szinten...

Mennyibe kerül éves szinten egy átlagos személyautó fenntartási költsége? Nekem 113400 forintba kerül a tömegközlekedés egy évben Budapesten, és Pest megyében, ennél gondolom többe kerül?

Figyelt kérdés

aug. 29. 14:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Még konkrét típusnál is lehetnek nagy eltérések. Valamint azt sem tudjuk, hogy ebből az összegből te összesen hány km-et tettél meg.
aug. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Persze.
aug. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Kár hasonlítgatni számszerűen, a tömegközlekedés SOKKAL olcsóbb még a legolcsóbb autónál is. Nekem az a 113400 forint kb. 2-2.5 hónapnyi benzin napi 50km-rel és az ugye CSAK a benzin, nincsen benne az adó, a biztosítás, a szervizelés...


Nem azért autózunk, mert olcsó lenne, szóval ha az a kérdés lényege, hogy megéri-e autózni anyagilag, akkor engedd is el, mert k*rvára nem. Azért autózunk, mert az extra kiadásért cserébe kapunk is kiemelten fontos dolgokat. Sokkal rövidebb közlekedési idő, kényelem (ez önmagában is magába foglal vagy 8-10 dolgot), szabadság, bevásárlás, vészhelyzetekben meg aztán... például februárban édesanyám munkába menet (gyalog) eltörte a lábát, vagyis csak elrepedt a csont a bokájában, eleinte nem is érezte nagyon vészesnek, ahogy telt az idő, úgy lett rosszabb. Ha én nem viszem be, elment volna gyalog a "törött" lábával, mert akkor még a mentő indokolatlannak tűnt, lehet ki sem küldték volna. Ki tudja mi lett volna akkor, doki szerint így is határeset volt, hogy nem kellett műteni, ha nem viszem be akkor szinte garantált, hogy kellett volna és 2 hónap helyett fél év lett volna a felépülés.


Ezek miatt választjuk az autót. Anyagilag szarabb, de ha telik rá, akkor megéri.

aug. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem kell neked ötszemélyes gépjármű.
aug. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem évente kb. 1 600 000 Ft-ba kerül egy 2021-es Corolla hybrid fenntartása, 86 ezer km-t mentem vele 3 év alatt.
aug. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
7 literes átlagfogyasztással számolva is csak az üzemanyag egy átlagos futásteljesítményre egy hónapra(1000 km/hó) 40.000 ft. És akkor ugye meg kell venni az autót, biztosítások, adók, szervizelések, javítások stb. Nyugodtan lehet számolni a legolcsóbb autónál is az éves költségedet havi költségre. Szóval mondjuk egy jó állapotú régi swiftet fent lehet tartani havi 100 ezerből.
aug. 29. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!