Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Minden alkalommal észreveszik...

Minden alkalommal észreveszik ha matrica nélkül mentem autópályára?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Áprilisban vásároltunk egy autót, vettünk két éves megye matricát, legalábbis azt hittük de most jött csekk áprilisi büntetésről és a tranzakciókba visszakeresve kiderült,hogy csak át egyik megyének volt sikeres a simple Classic vásárlás. Azóta voltunk már legalább 4 alkalommal Debrecenben orvosnál, minden alkalommal oda vissza fog jönni akkor időközönként a büntetés igaz? 🫤

júl. 26. 16:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Napi egyszer büntethetnek, szóval az gondolom 4 bünti.
júl. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen, egy naptári napon belül csak egy úthasználati pótdíjat szabhatnak ki, ahogyan az 1-es válaszban szerepel.


• Nem tudom, módotok van-e pótdíjmaximálással élni?

„Több pótdíjfizetési felszólítás érkezése esetén az első fizetési felszólítás kézhezvételét követő 75 napon belül a jármű tulajdonosa vagy üzembentartója Társaságunk vagy Társaságunk közreműködő partnere ügyfélszolgálati irodájában, vagy a Társaságunk által biztosított egyéb módon (írásban) kérheti a tartozása maximalizálását legfeljebb két alap pótdíj vagy különbözeti pótdíj összegére. (Különbözeti pótdíj akkor kerül megállapításra, ha a járműre alacsonyabb díjkategóriára vonatkozó matricát vásároltak.) A pótdíjmaximalizálásba a kérelem alapjául szolgáló pótdíjeset és az azt követően a pótdíjfizetési felszólítás kézbesítéséig történt jogosulatlan úthasználatok miatt keletkezett pótdíjak vonhatók be, ezért ha több felszólítást kapott, célszerű az első felszólítás kézhezvételét követően minél előbb, legfeljebb 75 napon belül intézkedni, hogy mindegyik pótdíjat bevonhassa a pótdíjmaximalizálás kedvezményébe.

Fontos, hogy 2022. október 15-től kezdődően csak azok a pótdíjesetek vonhatók be a pótdíjmaximalizálásba, amelyek az arra vonatkozó kérelem benyújtása előtt nem kerültek befizetésre!”


• És nem tudom, mikor történtek az esetek? A pótdíj postázására az észleléstől számított 60 napos jogvesztő határidő van. Ez csak akkor hosszabbodik, ha az üzembentartó mulasztása miatt helytelenek a nyilvántartásbeli adatok; ilyenkor a jó adatok ismertté válásától számítódik a jogvesztő 60 napos határidő.

júl. 28. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Április 9-én történt és július 24-én kaptunk róla értesítést
júl. 28. 19:55
 4/4 anonim ***** válasza:

↑ 3-as kérdezői komment (19:55).


A két időpont között 106 nap különbség van.

Ti dolgotok, én ilyen esetben megkérdezném róla a pótdíjat kiszabót. Az indoka:

1988. évi I. törvény a közúti közlekedésről hatályos szövegéből

„33/A. § (1) A külön jogszabály szerinti országos közutak meghatározott időtartamban történő használatáért díjat (használati díj), ennek elmulasztása esetén pótdíjat kell fizetni.”

„33/B. § (5) A használati díj beszedésére jogosult szervezet vagy az általa igénybe vett közreműködő 60 napos jogvesztő határidőn belül az üzembentartó részére postára adja a pótdíjfizetési felszólítást. A 60 napos jogvesztő határidőt a használati díj megfizetését elmulasztó gépjármű üzembentartójának a használati díj beszedésére jogosult szervezet vagy az általa igénybe vett közreműködő előtt ismertté válásától kell számítani. Nem kell pótdíjfizetési felszólítást kézbesíteni abban az esetben, ha a használati díjat és pótdíjat meg nem fizető üzembentartó, vagy a gépjármű vezetője a helyszíni ellenőrzés alkalmával az ellenőrzésről kiállított jegyzőkönyvet aláírja és átveszi.”


A törvény hatályos teljes szövege elolvasható

itt: [link] (Net Jogtár), vagy

itt: [link] (Nemzeti Jogszabálytár).

júl. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!