Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Jól emlékszem én, hogy a...

Jól emlékszem én, hogy a nagykanizsai Rozgonyi utca nagyon régen még nem ért ki az Eötvös térig, hanem valami szük sikátoron keresztül kellett az óvodából hazamennem az Andrejka utcáig?

Figyelt kérdés
Hozzám hasonlóan öreg kanizsaiak válaszát várnám erre a kérdésre. Én az Andrejkában laktam, és a Rozgonyi oviba jártam. Anyámmal így minden nap erre jártunk, de én úgy emlékszem, ahogy a kérdésben megfogalmaztam, sőt az is rémlik, hogy a mostani Platán sorról (I. Bolgár Hadsereg útja)valami átjáróházon keresztül jutottunk ki az Andrejka ( ma Csokonai) utcába. Azt szeretném tudni, higy jól emlékszem-e?

#Nagykanizsa #Rózsa utca #Rozgonyi utca #Andrejka utca #Huszti tér
tegnapelőtt 20:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Én kb a rendszerváltás óta járok arra, a Rozgonyi akkor is beletorkollt az Eötvös térbe, csak akkor még nem volt ott körforgalom. Szűk kis sikátor ott a Hunyadi és a Sugár út van. A Platán soron volt a Hógolyó cukrászda, extra finom fagyival, sajnos Ili néni nyugdíjba ment és bezárta, eladta a helyet. Az átjáróházat nem ismerem, de abban a panel rengetegben minden lehetséges.
tegnapelőtt 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A korszak, amiről én beszélek a 60-as évek közepe, második fele.
tegnap 00:14
 3/3 Hintalow ***** válasza:
Hát akkor sok szerencsét, lehet hogy jön majd valaki, aki 70-80 éves ÉS internetezik ÉS idetéved a gyakorikérdésekre ÉS arra lakott gyerekkorában 😅
tegnap 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!