Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A tengerjáró hajóra a kapitány...

A tengerjáró hajóra a kapitányt is csak hónapokra szerződtetik? (úgy tudom a személyzet nagy része csak pár hónapra szerződik)

Figyelt kérdés
Sziasztok úgy tudom a pincérek meg a "mindenféle" egyéb legénységi tagok meghatározott hónapokra irnak alá 1 hajóra szerződést. (nem tudom hogy igy van e egy youtube videón hallottam), de mi a helyzet a hajó kapitányával első tisztjével stb.. Ők évekig "viszik" ugyan azt a hajót amelyiken szolgálnak (természetesen pihenőkkel), vagy ő velük is csak meghatározott időre kötnek szerződést? köszi.
jún. 27. 18:45
 1/2 Távvezérlésű nyakkendő kötőgép ***** válasza:
A teherszállító hajókra lehet egy-utas szerződéseket kötni, de mivel a tengeri személyzetnek elég hosszú szabadságokat írnak elő a nemzetközi szerződések, így alapvetően rotálják őket. Szóval van hosszú távú szerződésük a hajótársasággal, de lehet, hogy egyik hónapban X hajót vezeti a legénység, majd mikor kikötnek repülővel cserélnek egy másik legénységet, s a következőben meg átülnek a a testvér hajóra. De mivel a COVID alatt pl. egy csomószor előfordult, hogy a hajón mindenkit karanténba kellett helyezni létezik azonnali készenlétre rendelkezésre álló kapitány meg első tiszt akikkel akár azonnal alá lehet írni, másnapra berepülnek a kikötőbe a Fülöp-szigetekről és már viszik is tovább a hajót.
jún. 28. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi, ez lett volna a másik kérdésem ez a teherhajó legénységgel máshogy van?
jún. 28. 10:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!