Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A nagy utas szállitó hajóknak...

A nagy utas szállitó hajóknak (amik a tengeren,óceánon járnak) a kapitányon kivül mekkora a személyzete? (tehát ,ki van még a hidon)

Figyelt kérdés
Sziasztok, merthogy itt elég sok ember van, https://www.youtube.com/watch?v=GbfSaa7_tR0 , a kapitányon kivül hányan irányitják a hajót és kinek mi a dolga? köszönöm!
jún. 22. 17:38
 1/4 Távvezérlésű nyakkendő kötőgép ***** válasza:
Kapitány, első tiszt, másodtiszt, harmadtiszt, főgépész, segédgépész (második/harmadik segédgépész), fedélzetmester, szakács, technikus, rádiós, matrózok. Nem mind kötelező, de első tiszt és gépész nélkül nem igazán lehet hajózni.
jún. 28. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, azt még szeretném megkérdezni, a hajót kinek van joga irányitani, ha a kapitány nincs szolgálatba? Tehát ki lesz addig a "kapitány"? Az első tiszt egyértelmü, de úgy tudom ezt még csinálhatja a másod és harmad tiszt is. Vagy nem?
jún. 28. 10:17
 3/4 Távvezérlésű nyakkendő kötőgép ***** válasza:
Így van, a kapitány általában csak események alkalmával irányít, pl. mikor átlépnek nemzetközi vizekről egy ország területére vagy másik hajóval dokkolnak. Kicsit olyan, mint a kórházban egy főorvos: letudja a napi 2x10 perces vizitet a betegekkel, de azon kívül nincs mindig ott, hogy felügyelje a történéseket. A tisztek viszik felváltva a hajót a kapitány utasításai alapján.
jún. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Tényleg? Én azt hittem van neki is a kapitánynak 8-10 órás munka ideje amég ő ott van a hidon és ő a főnök.


Akkor a tisztek ugyanúgy értenek a hajó irányitásához mint a kapitány? (nem úgy értem hogy szószerint ők irányitják a kormánnyal . :) )

jún. 28. 15:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!