Ha színtévesztő vagyok, lehet nekem B/E kategóriás jogosítványom?
Van B jogosítványom, de mivel színtévesztő vagyok, nem lehet hivatásos jogosítványom, vagyis nem lehet C, D, kategóriás jogsim
De ugye van aza lehetőség hogy a meglévő B mellé lehet E jogosítványt szereni... És igy lehet nehéz pótkocsit vontatni bizonyos súlyhatárig.
Na most akkor nekem lehet BE jogsim színtévesztéseel avagy nem?
Orvosfüggő. Van, aki az Ishiharát sem olvastatja, van, aki igen. Jogszabályban egyébként nem kizáró ok hivatásosnál sem.
"1.2. A 2. alkalmassági csoportra vonatkozó előírások...
1.2.4. A színlátás zavara esetén az egészségi alkalmasság szemész szakorvos véleménye figyelembevételével állapítható meg."
Kedves 3 és 4 es hozzászoló
Az ugye meg van hogy 25 éve van B kategóriás jogosítványom, amit simán megadtak anno, mivela sima B esetén nem számít a színtévesztés
Én a B+E jogosítványra vonatkozólag kérdeztem, nem arra hogy vezethetek-e színtévesztésel
Mert színtévesztésel vezetek 25 éve személy autókat és 3.5 T alatti teherautókat.
Remélem érthető volt a kiegészítésem nektek is.
Lehet, és emiatt nem kell újabb egészségügyi alkalmassági vizsgálat; hacsak le nem jár az érvényessége.
Bizonyára 1. alkalmassági csoportú egészségügyi alkalmasságod van, a vezetői engedélyen ezt a hátoldalon, a 12-es oszlopban, 101-es kóddal jelölik.
┌─ Kétféle egészségügyi alkalmassági csoportú vizsgálat van: 1. és 2. Az orvos olyan alkalmassági csoportú vizsgálatot végez, amilyet a vizsgálatra jelentkező kér.
1. alkalmassági csoportú egészségügyi alkalmassággal „A1”, „A2”, „A korlátozott”, „A” „B1”, „B”, „BE” kategóriába tartozó járművet lehet vezetni.
↑
13/1992. (VI. 26.) NM rendelet a közúti járművezetők egészségi alkalmasságának megállapításáról 3. § hatályos szövegéből. ─┘
/ ↑ 5/ Nem kért fel a 3-as válasz írója védőnek, de okkal van az a válaszában, ami. Ugyanis, azt írtad, hogy „de mivel színtévesztő vagyok, nem lehet hivatásos jogosítványom, vagyis nem lehet C, D, kategóriás jogsim”. Nem így van. Ezekhez a kategóriákhoz 2. alkalmassági csoportú egészségügyi alkalmasság szükséges, és színlátás probléma esetén arra pontosan az vonatkozik, ami ott olvasható. /
Ha nem sofőrként akarsz elhelyezkedni, akkor elég a 101-es orvosi a BE kategóriához is, ahhoz nem kell új orvosi alkalmassági.
Ha hivatásos gépjármű-vezetőként akarsz nehézufós furgont vezetni, akkor kell a 102-es orvosi alkalmassági, aminél kizáró ok a színtévesztés. De ahogy írták korábban, arra is van megoldás.
Belinkeltem, h lehet hivatásos jogsi színtévesztőként is, mert a jogszabály nem tiltja, erre itt értetlenkednek. Komolyan. Nekem hivatásos van, és voltam már pár orvosi vizsgálaton életemben. Háziorvos nem nézte a babos könyvet, az üzemi meg igen. Akinél gond volt, azt elküldte szemészhez, akinél anomaloszkóppal mérték fel a színtévesztés mértékét, mert azt az Ishihara sem tudja.
Kell még egyéb magyarázat, vagy érthető? Ha nem, akkor tessék orvoshoz menni, ő majd ad diagnózist!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!