Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha a szerelő...

Mit csináljak, ha a szerelő pofátlanul sokat kér az olajcseréért?

Figyelt kérdés
Csak fél éve van jogsim, és ez az első autóm, Golf 4 1.9 TDI. 1 hete vettem az autót, és egy kollégám ajálott egy maszek szerelőt, hogy hozzá vigyem olajcserére. Tehát volt az olajcsere, olajszürő, pollenszürő, és levegőszürő csere. Semmi más, javítani nem kellett semmit, és semmi más alkatrész nem került beépítésre. Mindez kb fél óra meló volt, ott helyben meg is vártam, majd szaki 200 ezret kért a melóért. (ebben benne van az olaj és a szürők ára is) Ráadásul mindezt feketén, számla nélül. Épp azért válaszottam maszek szerelőt, mert azt gondoltam, hogy olcsóbb lesz, mint egy hivatalos mühely. Tudom, hogy hibás vagyok, mert már a legelején tisztázni kellett volna a munkadíjat, de nem gondoltam, hogy ennyire le akar húzni. Mindez tegnapelőtt történt, és az autóm még azóta is nála van, mert nem tudtam kifizetni.

febr. 11. 07:26
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
febr. 11. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
A napi troll kérdés kipipálva.
febr. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
28%

Semmit. Tanulópénz. Most tanultad meg, hogy miért éri meg egy kicsit többet fizetni és szervizbe menni. Ez nálunk, legális szervizben, ráadásul átlagon felüli díjszabással, kb. 50 ezer lett volna. Szűrők 10 ezer, olaj 25 ezer, munka 15 ezer. Ezért az 50-ért kaptál volna előre árajánlatot, részletes számlát, garanciát és igazolhatóan megfelelő minőségű szűrőket és olajat. Ehelyett most 200-at kérnek tőled, azt sem tudod milyen hulladék szűrő és olaj került az autóba, ha tönkremegy akkor magadra vess, stb.


Na akkor megérte garasoskodni? Majd legközelebb okosabban döntesz remélhetőleg.


Mit tehetsz? Nem sokat, de ha elég tökös gyerek vagy, akkor van esélyed. Megfenyegeted rendőrséggel, hogy bejelented az autót lopottnak, vagy megfenyegeted a NAV-val, hogy bejelented az illegális vállalkozását. Ha a fenyegetés nem vezet sikerhez, akkor nem csak fenyegetni kell, hanem valóban megtenni a bejelentést.

febr. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
53%

ma 10:13


Még szerencse, hogy a szervizek sosem sumákolnak, vagy bénáznak... persze... sógorom elvitte a mondeóját az általad irt nagy legális szervizbe. Direkt a drágább féktárcsát akarta belerakatni, erre beletették neki a norautós xart, de persze a drágábbat számlázták ki. olajcserénél nem húzták vissza rendesen alul a csavart és csöpögött az olaj. légszűrőnél nem volt a cső rendesen visszaszoritva a helyére, lötyögött az egész. én egyszer a saját szemmemel láttam, hogy milyen szar olajat öntenek néha az autóba, de persze felszámolják mint castrol. inkább hagyjuk a szervizek fényezését is...

febr. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Van normális szerviz, de kevés.
febr. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

#14 Ezzel kizárólag engem igazolsz. Nem írtam egy szóval sem, hogy legális szervizekben nincsenek patkányok, csak azt, hogy ott mindenről papír van, a papír pedig az ügyfélnek ad jogi előnyt. Ha bármi probléma van az elvégzett munkával, vagy az alkatrészekkel, akkor úgy lehet beszélni velük, hogy a te kezedben van az ász pár, illetve ha valamilyen módon jogi útra terelődik, akkor tulajdonképpen nem veszíthetsz. Ellenben a maszekkal szemben totálisan tehetetlen vagy. Persze bosszúból keresztbe lehet neki tenni egy bejelentéssel, de attól még a pénzt nem fogod visszakapni.


Mellesleg a legalitásnak visszatartó ereje is van. Ahogy már írtam, szó sincs róla, hogy minden legális szervizes jó ember, pont ahogy a feketék között is van megbízható. Mindkét oldalon vannak patkányok és jó emberek. De a jognak nyilvánvalóan és megkérdőjelezhetetlenül van visszatartó ereje, ergó ha legális szervizbe mész, nem csak probléma esetén van előnyöd, hanem statisztikailag arra is nagyobb az esélyed, hogy nem is fog történni semmi probléma.


Akárhogy csűröd-csavarod, akármilyen sztorikat sorakoztatsz fel, a legális szerviz mindig is biztonságosabb választás lesz az ügyfelek számára. Ezt nem tudod megcáfolni semmivel, mert ez az igazság.

febr. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Feketén, előre megállapodás nélkül, íg yjártál, kifizeted. Aztán a kollégának meg gratulálsz a lehúzásért
febr. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Én ezt nem tudom elhinni, ennyit nem kérnek érte sehol. Fenyegetőzni kell, hogy rendőrt hívsz, ha nem rendes összeget kérnek. Egy olajcsere otthon, jó minőségű alkatrészekkel kijön 15-20 ezer forintból. Máskor csináld magadnak otthon, nagyon sok videó van fent a neten, hogy hogyan kell.
febr. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 veterán vas ***** válasza:
100%

A történeted szerint pénteken átvertek, az autó ott maradt.

Így első nekifutásra még el is hihetnénk, hisz' miért ne?

Na de az a folytatás hogy vasárnap reggel leültél a gép elé tanácsot kérni?

Na nemáááááááááá!

Amúgy jót mosolyogtunk a meséden, de egy ilyen történetet dramaturgiailag is föl kellene építeni. Kellene valami új infó, ami csigázza az olvasót, ami gondolkodásra készteti, esetleg valami meglepő fordulat (ellopták a táskád, vagy megfialt a macska vagy mittudomén......😂

Szóval fuss neki még egyszer, és valami élhetőbb sztorit találj ki, mert ez így kimondottan lapos és unalmas.

febr. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

És most mit vársz tőlünk?

Dobjuk össze a lóvét, vagy verjük meg a csúnya szerelőbácsit és a kedves kollégádat?

Netán adjunk kölcsön egy autót amíg nem rendeződik a helyzet?

Szerintem elég lesz, ha egyszerűen csak sajnálunk. :(

febr. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!