Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mennyi idő múlva kapok sms/ema...

Mennyi idő múlva kapok sms/email-t, hogy bekerültem a rendszerbe online jogosítvány ügyintézés esetén?

Figyelt kérdés
Ha bárki kért már automatikus ügyintézést a jogosítványához, a sikeres vizsgák után mennyi idő után kapok értesítést, hogy bekerültem a rendszerbe és vezethetek a kártya nélkül

2023. okt. 19. 17:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Pont hétfő délután intéztem ügyfélkapun keresztül, kedden délelőtt már kaptam is az sms-t, hogy feladták postán. Ma, csütörtökön már hozta is a postás.
2023. okt. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem teljesen erre gondolok. Azt mondták nekem, hogy kapnom kell egy sms/email-t arról, hogy rögzítettek a rendszerben és onnantól kezdve vezethetek még ha nincs is kártyám. Egy ilyen online ideiglenes igazolás úgymond
2023. okt. 19. 19:20
 3/7 anonim ***** válasza:

#2 Én úgy tudom, hogy ilyen nincs, legalábbis tavaly júniusban még nem volt. Vizsgán mondták, hogy legfeljebb három munkanap, mire bekerül a felhőbe, három nap után felhívtam a sulit, mikor kapom meg az igazolást, amivel mehetek a kormányablakba, és kiröhögtek, hogy már másnap mehettem volna. De erről semmi értesítés. Csak amikor bemész a kormányablakba, akkor látnak a rendszerbe, és ott kapsz egy A4-es papírt. (Aminek persze nem kell nálad lennie január óta, de nem automatikus az igénylés.)

Teljesen online akkor tudod intézni, ha van a rendszerben három évnél fiatalabbi igazolványképed, akkor ügyfélkapun keresztül el tudod intézni az egészet.

2023. okt. 19. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én májusban igényeltem ügyfélkapun,(nem volt automatikus igénylés beállítva) fél óra múlva már jött SMS és e-mail is, hogy onnantól vezethetek. Viszont nekem csak kategóriabővítés volt, és a meglévő jogsimat 2 éve hosszabítattam. Pénteken délután vizsgáztam, és kedden reggel indítttam el az új jogsi igénylésemet.


Automatikus okmánykiállításhoz kell előre nyilatkozni, ezen felül is ha nincs a rendszerben 3 évnél nem régebbi fényképed, és aláírásod, akkor hiába is várod, hogy a vizsgádat követően automatikuisan megcsinálják a jogsidat.

Fotófeltöltés meg valamilyen videókapcsolaton lehetséges. Pont ma kaptam e-mail-t, hogy lejár a kocsim műszakija, és elég hosszú tájákoztatót írtak ezzel kapcsolatban is utána.

2023. okt. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen ezekkel tisztában vagyok mindenem megvan hozzá. Egyébként bementem a kormányablakba a vizsgáim után és azt mondták, hogy ügyintézésem automatikusan elindult, ő ott befejezte nekem a helyszínen és azt mondta, hogy nemsokára kell kapnom egy emailt vagy smst arról, hogy látható vagyok a rendszerben. Erre irányult a kérdésem, hogy ez kinek mennyi idő volt amég a visszaigazolás megtörtént. (Tegnap voltam a kormányablakban 1körül de még nem kaptam visszajelzést.)
2023. okt. 20. 11:01
 6/7 anonim ***** válasza:

Én kormányablakban intéztem teljesen, nem online, de kb. fél óra volt. Végeztem, elindultam dolgozni, még nem értem be, de már jött az sms.

Viszont ha bent voltál személyesen, kapnod kellett egy a/4-es papírkát is, hogy igénylés elindítva. Azon is rajta kell lennie, hogy X dátumig (egy hónap amúgy) vezetésre jogosít.


Egyébként iszonyú gyorsak, hétfőn intéztem, csüt délben már jött az sms, hogy mehetek a jogsiért (nem kértem postázást).

2023. okt. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Bementem a rendőrségre megkérdezni. Már aznap benne voltam a rendszerben csak nem jött email se sms.
2023. okt. 23. 11:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!