Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért mondják hogy drága a...

Miért mondják hogy drága a jogsi, amikor a fizetésekhez képest régen sem került kevesebbe?

Figyelt kérdés

2009-ben 140 ezer volt a jogsi ára, ugy hogy egyszer sem buktam meg és nem vettem pótórákat. Aki megbukott és vett plussz órát annak simán lehetett 160 ezernél is több a jogsi. Akkoriban 70 ezer forint körül volt a minimálbér, szoval a minimárbér duplájáért szereztem meg a jogositványt.


Megnéztem egy autósiskola honlapját és most 2023-ban 300.000től indul a jogsi náluk. Ehez hozzáadhatjuk azt hogy veszel pár órát és lehet megbuksz, vagy kenőpénzt adsz, szoval 400.000ezer körül lesz a jogsi, ami a jelenlegi minimálbér duplája.


Lényegében nem dolgozol most sem többet a jogsiért, viszont mégis panaszkodni hogy irgalmatlan drága a jogsi.

Egyébként 2009ben is panaszkodtak az emberek hogy drága.


2023. aug. 12. 19:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert a megélhetés meg sokkal jobban drágult főleg az utóbbi időben, és nem mindegy, hogy most fizetésedet szinte teljesen feléled, és mellette már nem fér bele egy akkora kiadás mint a jogsi, még részletekben kifizetve se, vagy azért simán kitudod gazdálkodni az árát, még ha a fizetéshez képest sok is.

Nagyon sok ember a tartalékait éli fel, annyira megdrágult az élet, a fizetések meg nem mentek utána az áraknak.

2023. aug. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez az elmúlt pár évben változott, de kérdezz meg egy nyugdíjast (akik aztán végleg minden emelést kapnak), hogy mennyi panaszuk van. Meg azért, mert a mostani generációk szülői/majdnem nagyszülői rengetegen a seregben csinálták szinte ingyen a B+C+E kategóriát...
2023. aug. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én is 2009ben jogsiztam,ha jól emlékszem nekem 130-135ezer volt Miskolc környékén.

Hogy miért emelkedett meg jobban mert hatlmas az igény rá és mindegy mennyibe kerül kell és kész. Emellett minden drágult. Gondolj bele ha iskolát csinálnál most mi menibe kerülne és mi mennyi volt 2009ben. Első autóm egy 12éves fiat bravo volt, 240 ezer forintért vettem. Most mennyibe kerül egy 12 éves alsókategóriás autó? Az üzemanyagok akkor fele ennyi sem volt mint most,a ki írt vezetési idő is ha jól tudom megemelkedett azóta. A biztosítások szintén drágultak.Az autók szervizelése szintén drágább hiszen az alkatrészek ára is ment feljebb és ma már a szerelők órabére sem annyi mint anno. Szóval meg van ott a töblet költsége is a suliknak. Ez egyébként nem csak oda haza ennyi. Én Németországban élek és itt 3000euro a jogsi tehát kb 1.1millió forint,ehez képest a 300ezer egész baráti.

2023. aug. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Szolovjov ***** válasza:
100%
Most 600 ezer körül van egy B-s jogsi, tehát kb 3 havi kereset.
2023. aug. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#4 Hogy lenne annyi... Sem a 600k, sem a 3 havi nem stimmel. Annyi stimmel, hogy nem mindenki engedheti meg magának.
2023. aug. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

5...esetemben stimmelne a 3 havi kereset ara...


2005-ben csinaotam a jogsimat. Nem volt 100.000! Mar sajnos nem emlekszem pontosan mennyibe kerult, de aranyaiban is joval olcsobb volt, mint ma es a vezetes orak, na azok nem voltak igy elszallva. Igaz divat volt a megbuktatas vagy hogy bar a kotelezo oraszam mar megvolt...de jaj marika jaj pistike maga meg kellene vegyen 10 orat aztan meg 10-et. Akkoriban kerestem havi netto 140.000-et.

Most se keresek sokkap.tobbet tehat ha nost kellene jogsit szereznem, potorakat vennem.hat ....vert izzadnek hogy kigazdalkodjam.

nyilvan a benzinar meg az oktatonak es mindeniinek kell ennie es az elelmiszeratak elszalltak ertheto. De nem eleg a netto minimalberhez igazitani a szamolgatast hogy draga vagy nem draga.

2023. aug. 13. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én régen csináltam és a havi fizetés egyharmada volt csak.
2023. aug. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!