Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Elkoboznátok-e a kirívóan...

Elkoboznátok-e a kirívóan gyorsan hajtó sofőrök autóját?

Figyelt kérdés
Nemrég írtak arról a sajtóban, hogy két Pest megyei településen összesen több, mint félmillió forintos bírságra számíthat két sofőr, akiket gyorshajtáson kaptak. Múlt héten kedden egy BMW vezetőjét Dányban előbb a megengedett 50 km/h helyett 69 km/h sebességgel közlekedett, majd 116 km/h-val mérték be, ezért összesen 230 ezer forintos közigazgatási bírságra számíthat. Egy nappal később Gödöllőn egy Mercedes-sofőr 163 km/h-val repesztett, ami 300 ezer forintjába kerül. Sajnos pont az ilyen sofőrök okozzák sokszor ártatlan emberek halálát vagy súlyos sérülését.
2023. jún. 14. 18:37
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
34%

#9 Ebbe most remélem nem akarsz újra belemenni, mert újra nem fogsz belőle jól kijönni. :)


A bűncselekménynek minősülő dolgokat a büntető törvénykönyvben találod meg. A BTK-ban nem esik szó gyorshajtásról, ergo mértéktől függetlenül NEM bűncselekmény. A gyorshajtást a közúti közlekedés szabályai tiltják, így a gyorshajtás az szabályszegés. Nem bűncselekmény.

2023. jún. 15. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

#10 Például a Hungaroringnek, a Pannóniaringnek, a Balaton Parknak, a Kakucs Ringnek... soroljam még? :)


És még mindig nem érted, hogy én nem azért ellenkezek ezzel, mert nem büntetném a gyorshajtót. Olvasd el normálisan amit írtam. Nagyon is büntetném őket, sőt, erőteljesen növelném a büntetést. De az elkobzás egy fos megoldás.

2023. jún. 15. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
#12 F*szom ezt nem ehhez a kérdéshez akartam írni. :D
2023. jún. 15. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

#10 Például a Hungaroringnek, a Pannóniaringnek, a Balaton Parknak, a Kakucs Ringnek... soroljam még? :)



És még mindig nem érted, hogy én nem azért ellenkezek ezzel, mert nem büntetném a gyorshajtót. Olvasd el normálisan amit írtam. Nagyon is büntetném őket, sőt, erőteljesen növelném a büntetést. De az elkobzás egy fos megoldás.

2023. jún. 15. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Azt hiszem egy kicsit belezavarodtam...
2023. jún. 15. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Bizonyos túllépés felett simán, egy idő után hasznos is lenne a dolog, mert sok gyorshajtás előzne meg az, hogy a kocsiját kockáztatja vele.
2023. jún. 15. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
66%
Nem. Akinek sok százmilliós sportkocsija van, az vesz egy másikat és kész. Az egyetlen, amivel ezeket az embereket meg tudod fogni, az az idejük, azt ugyanis ők se tudják megvenni, ha kötelező továbbképzésekre kell járniuk, vagy ad abszurdum leülteted őket pár hónapra.
2023. jún. 15. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 bazaltkaroly ***** válasza:
100%
#3 Ha az anyja odaadja a gyerekének az autót, úgy hogy tudja, hogy felelőtlen, akkor ő is hibás. Verekedjék le egymás között, vonja le a zsebpénzéből stb. Ha tudom, hogy van egy haverom, aki imád száguldozni/ittasan vezetni, akkor nem adom oda a kocsimat.
2023. jún. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem az autó az oka, hanem a sofőr. A sofőrt kell szankcionálni kellő mértékben
2023. jún. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 bazaltkaroly ***** válasza:
54%
Elég szankció a sofőrnek, ha rohangálhat az autója után. Pénz és idő egyben. Ha dúsgazdag is, akkor sem akar belemenni a macerába, ami vele jár (új autó, új biztosítás, átírás, papírozás stb.). Ráadásul hozzá lehetne tenni, hogy ha egy jó ideig nem intézkedik, akkor a tárolás díját is kiszámlázzák neki havonta. Ha nem, akkor az autót aukcióra bocsájtani, vagy böri.
2023. jún. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!