Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Egy nap alatt hány hektárt...

Facebook45 kérdése:

Egy nap alatt hány hektárt lehet learatni?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok egy kombájnsofőr mondjuk egy 10 óra alatt hány hektárt tud learatni kukoricából illetve búzából? Mi a rekordotok? Milyen géppel sikerült elérni ezt?

2023. márc. 11. 22:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nem mindegy milyen gép és milyen a termés, mekkora és milyen formájú táblák, lehet-e győzni a szállítást, mikor szárad fel és mikor száll le a harmat stb.

106-os Dominátorral, tizen pár hektárok voltak, ha jól emlékszem 204-es már súrolta a 20-at, ha jól emlékszem

2023. márc. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Ez kb egy 10 órás munka volt?
2023. márc. 11. 22:21
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez miért közlekedés??
2023. márc. 12. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

#2: Változó, nem tudom eléggé hangsúlyozni, hogy nem lehet ilyen fix számot felállítani, amivel ökölszabályként lehet számolni


#1

2023. márc. 12. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Majatom ***** válasza:
Nekem nincs kombájnom, csak földem. Akivel csináltattam egy JohnDeere nemtudom hanyassal, 8 soros vágóasztallal a 3 hektár kukoricát kevesebb, mint egy óra alatt vágta le. Az biztos, hogy jó nagy kombájn. 3 tengelyes pótkocsikat használnak, belemegy kb. 200-240 q kukorica, és azt mondta a srác, hogy a sajátjában volt olyan tábla, hogy tele magtartállyal menet közben elkezdtek üríteni, és nem tudta kiüríteni a kombájn magtartályát teljesen, hamarabb megtelt a pótkocsi, mert menet közben a 8 sornak akkora hozama volt.
2023. márc. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Sanyee88 ***** válasza:

Ez függ a termésátlagtól is.

Idén az 5 mázsás kukoricába úgy mentek a kombájnok, mint az aszfalton. (500kg/ha-hektár).


Viszont egy 10 tonnás termés /ha már fogja a rotort is. Ott lassabban kell menni.


Ilyen rekordkisérleteknél, jó termés mellett is a kukoricából és gabonából is 10 hektár/óra a teljesítmény.

De ott menet közbe tankolnak és ürít a kombájn. 3 gép megy a kombájn után, nincs állás idő.

[link]


A valóságba egy régi Fortschritt E514-el ha megvan a napi 10 hektár 10 óra alatt már az is jó. Vonulás, traktorra várás, tankolás, átzsírzás. Sok a kombájntól független idő.

Egy kombájnál meg a gyorsaság nem igazán előny. Inkább normális sebességgel menjen és kevesebb szemet hagy el.



Egyébként Magyarországon már dupla annyi kombájn van, mint ami az arató felülethez kellene. Ez jó, mert ha gyorsan végezni kell az aratással vagy az idő miatt kiesik 1 hét akkor is sikerül a betakarítás.

2023. márc. 13. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de Trabarna haverja Kálmán 90 km/h-val tud szántani :D
2023. márc. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!