Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Sikertelen forgalmi vizsga...

Sikertelen forgalmi vizsga után kötelező órákat venni, vagy ez most hogy van?

Figyelt kérdés
Már nagyon sok órát vettem, két sikertelen vizsgán vagyok túl. Igazából én már ezt nem akarom folytatni. Az oktató mániája hogy ilyenkor venni kell még 10 órát vagy még többet. Nekem pénzem sincs már. De ha rögtön lehetne menni a következő vizsgára akkor azt meg próbálnàm. Órák vétele nélkül. mert az a baj az ideg miatt lett sikertelen meg nem bírtam aludni. Nem én vagyok a legtehetségesebb sofőr sajnos, de tényleg azért lett sikertelen. Már megtanultam mindent. Még lenne 3 lehetőség. Olyan van hogy az oktató nem hajlandó vizsgára vinni órák nélkül ezt megteheti? Olyan mintha ő lenne a főnök de én mintha úgy emlékszem nem kötelező órákat venni. Sajnos ha muszáj akkor én abba hagyom, de ha lehetne egyből ugrani a következő vizsgára abban benne lennék. Mert még lenne 3 lehetőség és azt a 11 ezer forintot még ki bírnám fizetni.

2022. szept. 4. 17:14
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Az a baj nagyon túl izgultam
2022. szept. 4. 17:16
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell nézni a szerződést, nálam úgy volt, 2éve vizsgáztam,hogy szerződés szerint kö9telező vegyek 10órát... (megbeszéltem az oktatóval,hogy annyit nem szeretnék, gyorsan kellett a jogsi, jövőhéten már mentem is vizsgázni, elötte azért 6 órát vettem :D)
2022. szept. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Abban semmi ilyenről nincs szó. 30 óra a minimum az benne van. Annál jóval többet vettem már.
2022. szept. 4. 17:24
 4/11 A kérdező kommentje:
Meg tudom hogy tudok vezetni, már annyit gyakoroltam, ezért tudom hogy nem lenne szükséges. Vizsgabiztos is a város legszigorúbbja volt sajnos.
2022. szept. 4. 17:25
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor oktatóval egyeztess, menni fog,hajrá
2022. szept. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Jog szerint nem, de ha következőre úgy jelensz meg, hogy egyetlen óra sincs papíron, kizárt, hogy elnyered vele a vizsgabiztos jóindulatát.
2022. szept. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
77%

Igazából semmi nem írja elő.

De ha az oktató azt mondta, hogy addig nem visz vizsgázni, akkor nem is fog.


Sajnos a tanulók eléggé kiszolgáltatott helyzetben vannak.

2022. szept. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk úgy, hogy "nem kötelező, de erősen ajánlott"
2022. szept. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
83%

Nem kötelező, csak valószínűleg nem véletlenül buktál meg, mivel nincs jogsid, elvileg nem is tudsz máshogy gyakorolni, ezért legalább a következő vizsga előtt nem árt 1-2-3 órát venni, hogy ne úgy menj a következő alkalomra, hogy a bukott vizsga után két hétig nem láttál autót.

(Megjegyzem, kicsit arrogáns azt mondani, hogy tudod, hogy tudsz vezetni, ha már kétszer sikerült megbukni. Nem feketemágia a forgalmi vizsga, annál csak bonyolultabb lesz a való életben.)

2022. szept. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
51%

Lehet leszavaznak majd, de azért leírom.

Az egyik ismerősöm is nagyon túlizgulta a vizsgákat, három sikertelen vizsgája volt.

A negyedik előtt bevett egy fél szem nyugtatót és sikerült neki.

Szóval egy próbát megérhet, de előtte nagyon fontos kikísérletezni, hogy mennyi az a mennyiség, ami csak megnyugtat, de nem tompít el.

2022. szept. 5. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!