Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Magyarországon milyen büntetés...

Magyarországon milyen büntetésre számíthatna egy a csehországihoz hasonló versenyautós autópályázás?

Figyelt kérdés

Mint ismeretes, a közelmúltban valaki egy GP2 Formula versenyautóval közlekedett a cseh autópályán. Azt írják, hogy a helyi törvények alapján egy év vezetéstől eltiltás és hatalmas bírság lenne, ha egyértelműen be tudnák azonosítani.

A hazai törvények megengedőbbek vagy szigorúbbak?



2022. aug. 17. 20:08
 1/9 L.. István ***** válasza:
Ez már talán bcs. Nincs rendszám, forgalmi, kgfb, semmi, plusz nyilván gyorshajtás meg amit akarsz.
2022. aug. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hát az egy dolog hogy az nincs amit felsoroltál, de még olyan autó sincs! Gondolom az égvilágon semmi papírja nincs, nem lehet vele forgalomban részt venni. Vagyis lehet, csak nem szabad! :D
2022. aug. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha nem sikerül elkapni a helyszínen, akkor semmi.

A mai jogszolgáltatás ennyire jól működik.

2022. aug. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 L.. István ***** válasza:
Esetleg ha utólag megtalálnak a verdát vihetik valamilyen ürüggyel, bár az is kérdéses, azt nem tudják bebizonyítani, hogy te vezetted, az a cseheknek se ment.
2022. aug. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az összes közlekedesi szabalysértésért és bűncselekményért objektív felelősséget kellene bevezetni.

A tulajdonos mindig tudja, ki vezette az autót, így valaszthatna, hogy elviszi ő a balhet, vagy tanúként terhelő vallomást tesz.

De nyilván ez nem lenne jó biznisz a döntéshozóinknak, akik rendszeresen szabálytalankodnak

2022. aug. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nen tudom, de ha megyek az M3-ason busszal az ablak mellett ülve és megelőzne minket, örülnék neki :D Ha erre jár, megköszönném, ha nekem is szólna :D
2022. aug. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Én a magam részéről hatalmas formának tartom az ipsét, hogy ezt bevállalta. Következménye sem lett, nem okozott balesetet.


A kérdésem arra irányult, hogy a csehek azt mondták, hogyha megtalálják, akkor XY büntetésre számíthat. Ezt akartam a magyar szabályokkal összevetni.


Objektív itt nem működne, mert nincs rajta rendszám.

2022. aug. 18. 13:43
 8/9 anonim ***** válasza:
De ha megtalálják a kocsit (ami igencsak egyedi) az már azonosítja a tulajdonost
2022. aug. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
És mit kezdenek a tulajdonossal?
2022. aug. 19. 18:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!