Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért akarnak átverni, ha...

Miért akarnak átverni, ha számlát kérek az elvégzett javításról?

Figyelt kérdés

Megtörtént eset a következő sima mezei autószerelő, illetve egy független szervíz esetében is: miután közöltek velem a javítás árát, a számla kérésemre a reakció az volt, hogy akkor 27%al magasabb lesz az összeg.


Hogy lehetne a kért összeg 27%al magasabb, amikor az alkatrész árakért se nettó összeget fizetek?! Csak a munkadíjra kellene rászámolniuk az áfa kulcsot. Arra a munkadíjra, amit alapból a bruttó értéken fizettetnek ki velem. Hogy lehetne ezeket a kibaszásokat kivédeni?


2022. jan. 26. 09:07
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
85%

"Így értem. Ettől függetlenül azt az alkatrészt nekem is 1270-ért fogja odaadni."


Akkor igen ha kérsz számlát, ha nem kérsz akkor csak 1000Ft, gondolom próbálnak a szerelők minél olcsóbban dolgozni hogy később is odavidd az autód.

2022. jan. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Értem. Ti minden javításról kértek számlát?
2022. jan. 26. 09:42
 13/18 anonim ***** válasza:
18%
Én mindenről, mondjuk alapból nem viszem feketén dolgozó mekkmesterhez hanem csak hivatalos szervizbe. Plusz jól fog jönni eladáskor a sok számla, lebegtetni a vevő előtt hogy mennyi minden lett igazoltan cserélve.
2022. jan. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
80%
Tévedtek, a szerelő nem tud nettó áron alkatrészt beszerezni. Csak akkor igényelheti vissza az áfát, ha az eszköz munkavégzéshez szükséges. Nem hülye a hatóság sem, ha berendel egy évben 10 millióért alkatrészt, de csak 5 millióról állít ki számlát, hamar észreveszik a csalást.
2022. jan. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Ezért mondom, hogy szerintem nem reális az, hogy az alkatrész árra is rászámolja az áfát mikor az alapból tartalmazza azt.
2022. jan. 26. 10:52
 16/18 anonim ***** válasza:
80%
A hasznot számolja rá. Ez minden normális helyen így működik és nem csak szerelőknél. Ebből él a vállalkozó. Legjobb példát erre az egyik szervizes sorozatból tudnék idézni: "ha étterembe mész oda sem viszed a krumplit meg a húst, és természetes hogy az étterem is tesz rá egy kis hasznot".
2022. jan. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Jó így belegondolva, jogos.
2022. jan. 26. 11:02
 18/18 anonim ***** válasza:
82%
Az megvan hogy ha nem kérsz számlát akkor valószínűleg le se adózza a bevételt?
2022. jan. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!