Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » B kategóriával nehéz, 3.9...

B kategóriával nehéz, 3.9 tonnás lassú jármű vezethető -e?

Figyelt kérdés

Alapvetően 3.5 tonna a B limitje.

Viszont az MTZ 820 -as picit többet nyom.

Vagy ehhez kell már külön T/M/K?kategóriával



2021. nov. 13. 21:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
42%
Figyelj. Ha 3,5 a limit és ez 3,9 tonna, akkor mi a kérdés? Egyértelműen nem vezetheted.
2021. nov. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Vezetheted.

Lassú járművet vezetheted B-vel függetlenül attól, hogy milyen nehéz.

De ugyebár maximum 25-tel mehet.

2021. nov. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Lassú járműre nem vonatkozik a 3,5t határ. Szóval vezetheted piros rendszámmal
2021. nov. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Még ezt is vezetheted: [link]


És egyébként nem csak a 82-es MTZ-t vezetheted hanem, még akár egy szintén piros rendszámos MBP 6,5-öst is húzhatsz vele! Vagy bármilyen másik PIROS rendszámos pótot, nincs súlykorlát. (Kivéve persze a traktor forgalmijában szereplő maximum vontatási tömeg.)

2021. nov. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

De ha nekem nem hiszel : [link]


Itt mondja hogy lassú jármű plusz egy nehéz pótkocsi.

2021. nov. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Mehetsz vele húzni húzhatsz vele, de csak üresen.
2021. nov. 14. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A kérdés abból volt érdekes, mert a szomszéd kért meg, hogy vigyem át neki, a földje másik felére, mert ott kell neki kezdenie a szántásnak. (neki még nincs meg a jogosítvány, nagy apja nevén van a jármű, de ő már nem tud vezetni)

Az egész 500m, de pont azon a sarkon szoktak lesbe állni a kék ruhások, ahol befordultam a szántó földjére.

Elvittem odáig, a saját 20 hektárján pedig úgy manőverez ahogy akar.

Általába nem hagyja el a saját telküket, mert ház hátsó udvarától kezdődik. De most repce van ezen az oldalt (10ha), és nem igen akart végig menni rajta, de a másik 20 -at meg fel kell szántani.

Nehéz a paraszt dolga ősszel. :-D

2021. nov. 16. 07:34
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem akarom lelombozni a szomszédodat, de ha a rendőrök nagyon kukacoskodni akarnának, akkor a szántóföldön is elkérhetik a jogosítványát!


Hacsak nincs kerítéssel, vagy villanypásztorral bekerítve, mert csak abban az esetben minősülne forgalom elől elzárt területnek.

2021. nov. 16. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

#8: körbe kerített, kerítéssel ami villanypásztor is fut kívülről.

(Villanypásztor nem igen akadályozza meg, mert ha hozzá ér megugrik a szarvas és húzza be az egészet. Drót kerítés esetén pedig a vaddisznók betúrnak alatta, képesek közel félméteres gödröt kaparni. Így marad a drótkerítés + villany pásztor)

Amúgy igazad van, mert amelyik bejáróban állni szoktak az magán út, sorompóval elzárt, de azon belül is elkérték már a traktor forgalmiját.

2021. nov. 16. 09:23
 10/11 anonim ***** válasza:
A saját földjén inkább a munkavédelemtől kellene rettegnie. Elméletben ők ellenőrizhetnek. De én még nem hallottam megtörtént esetről, hogy kimentek volna szántóföldre. Még mindig jobban "fizet" az építőipar és az üzemek ellenőrzése
2021. nov. 17. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!