Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Jogosan dudáltak le?

Jogosan dudáltak le?

Figyelt kérdés

Idős embert hoztam orvosi rendelőbe kontrollra. A parkolóhely a rendelő előtt fullon volt, másik parkoló pedig messze volt a rendelőtől.

Ugyebár 89 éves demenciával küzdő emberről van szó, így nagyon nem egyszerű őt kezelni, sétálni sem bír, így úgy gondoltam, hogy az orvosi rendelő előtti kis nagyon szűk bekötő út szélén erősen a padkához húzódva jobb oldalt megállok míg segítek neki kiszállni a kocsiból.

Nyilván ilyenkor ugyebár nem férnek el mellettem amíg ott állok éshát pont szinte azonnal mögöttem jött volna egy autó. Én nekem folyamatosan ment a jobbos irányjelzőm. De ő kb 3mp várakozás után belefeküdt a dudába. Arra nem volt érkezésem, hogy kiszálljak a kocsiból. Az idős ember akit vittem, ő már az ajtót is kivágta közben aztán addig tovább állni sem tudtam míg nem csukja be, de ez sem egyszerű művelet egy ilyen idős embernek.

Mindeközben a hátam mögött már hangos ordibálásnak is fültanúja voltam.

Alig vártam, hogy becsukja az ajtót. Amint becsukta erősen a gázba tapostam (nem azért mert ideges voltam, hanem mert feszült. Utálom ha valaki rám vár, hát ha még szóvá is teszi).


Ezután pedig elmentem a messzebb lévő parkolóba, de komoly fájdalmakat okoztam ezzel az idős embernek. Kb 300 métert kellett sétálni de 20 percbe telt vele megtenni.


Persze bevallom hibás voltam több szempontból is, de én inkább ott hibáztatom magamat, hogy képtelen vagyok konfliktus helyzetet kezelni. Kicsit nyugodtabbnak kellene lennem és megmondani a dudálónak, hogy fél perc türelmet kérek és már húzok is a vérbe. Dehát könnyű mondani, cselekedni már kevésbé.

Egyébként nem értem mert ha visszatolat 5 métert ki a főútra, majd ott tovább megy egyenesen kb 50 métert aztán lefordul jobbra akkor ugyanott köt ki ahová ez a rövid, keskeny bekötő út visz.

Viszont abban sem voltam 100%-ig biztos, hogy nem fért volna el mellettem mert múltkor valakinek szélesebb autóval is sikerült kikerülnie. Igaz, milliméter pontosság kellett hozzá, de megoldotta.


Bocsánat a megfogalmazásért, kicsit összeszedetlen de ha valami nem tiszta szóljatok és pontosítok.

Szóval mit gondoltok? Mennyire volt jogos a duda?



2021. szept. 17. 10:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A kresz szerint nem voltál szabályos, emberileg viszont teljesen érthethető, amit tettél. Kifogtál egy idiótàt. Sajnos rengeteg a bunkó, türelmetlen, idegbajos ember.
2021. szept. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ilyenkor inteni kell legalább, hogy pillanat, majd ha látja hogy egy idős ember miatt vár, talán megenyhül az idegbetegje.

Sok hasonló embernek nemhogy jogosítvány nem kéne, de még az utcára gyalog se engedném ki őket, annyira intoleránsak, idegbetegek, türelmetlenek. Ha már 0.00001mp-et kell várnia, már felmegy a vérnyomása 300-ra.

2021. szept. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

A kresz szerint a dudát csak balesetveszély elhárítása érdekében és (lakott területen kívül) előzés jelzésére szabad használni.

De erkölcsileg sem volt jogos.


Ilyenkor ki kell rakni a vészvillogót és szólsz neki, hogy "bocsi 1 perc". A papát/mamát leülteted valahová, aztán keresel parkolóhelyet.

2021. szept. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
59%

Milyen tábla van kihelyezve? Átlalában a megállást nem tiltják ilyen helyen, tehát ki- és beszállás idejére nyugodtan megállhatsz ott. Én biztosan nem sétáltam volna el az öreggel az autóhoz. Ugyanúgy ott szedtem volna fel utána.

A hülye meg dudáljon csak. Ilyenkor még szándékosan lassabban is mozgok, szívja csak a fogát.

2021. szept. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Erősen pofán vágtam volna a türelmetlen bharmot! Néha egyesek NEM érdemelnek meg más bánásmódot! Különben sajnálom a szitut, ez Abszurdisztan!
2021. szept. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Sok hasonló helyzettel lehet találkozni, de ez azért már embertelen is. Első pillanatban esetleg még nem látta mi van, de utána sem?


Teljesen szabályosan vissza szeretnék tolatni egy gyér forgalmú utcában. El is indulok. Senki nincs mögöttem, sem ember, sem autó.

Aztán megérkezik mögém egy. Nincs szemben forgalom semmi. Záróvonal sincs. Simán kikerülhetne, de nem, dudál. Megállok. Ő is.

És fekszik a dudán.


Lámpás kereszteződés. Szabad jelzés, de sok barom beragadt. Nem csak előttem, de mindkét oldalról oda kanyarodók is. Mögöttem lévő meg ráfekszik a kürtre, és mutogat a lámpára. Kizárt, hogy nem látta, miért nem indulok. Nagyon sok ilyen őrült él közöttünk.


Betegek, nem szabad rájuk haragudni.

2021. szept. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

nem lehet így dudálni

Másrészt rohadtul az a gyanúm, hogy ahogy elhajtottál a seggfej azonnal beállt a helyedre. legalábbis így szokták.


Másrészt az ilyen rendelők is elmehetnek a sunyiba, ha nem képesek megoldatni, hogy legyen előttük egy várakozni tilos szekció, vagy egy kapubeálló pont az ilyen esetekre.


A lámpás sztori is ismerős. Sok a gyökér.

2021. szept. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Baromarc. Be kell mutatni ilyenkor.
2021. szept. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!