Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Cukorbetegként kaphatok b...

Cukorbetegként kaphatok b kategóriás jogosítványt?

Figyelt kérdés
Holnap megyek orvosi alkalmassági vizsgálatra,és vinnem kell vizeletmintát.Az elmúlt időben rengeteg édességet ettem,és egyébként nem voltam cukorbeteg soha,de most félek hogy nagyon magas lesz a cukrom.Ha a vizeletemből azt állapítják meg hogy cukorbeteg vagyok az lehet kizáró ok?

2021. szept. 14. 10:46
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
cukorbetegség nem így működik...
2021. szept. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy kizáró ok!

Akkor a lakosság jelentős részének eleve nem lehetne jogsija. Idősebb korban tudod milyen gyakori dolog ez?

2021. szept. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
2-es válaszoló köszönöm a válaszod.Szerinted ha a vizeletmintából megállapítják hogy cukorbeteg vagyok,akkor mi a teendő?Elküldenek kivizsgálásra,és csak utána kapom meg az orvosi alkalmasságit?
2021. szept. 14. 11:00
 4/10 anonim ***** válasza:
Valószínűleg igen, de ebben nem vagyok járatos.
2021. szept. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 veterán vas ***** válasza:
33%

Néhány kérdés, amin el kellene gondolkodnod:

-ha eddig nem voltál cukorbeteg, akkor miből gondolod, hogy éppen most leszel az?

-miután jogosítványt szeretnél és tudtad, hogy kell egy alkalmassági, akkor mi szükség volt ennyire nagy mennyiségben édességet fogyasztanod?

-ha egy orvosi rutinvizsgálattól ennyire bepánikolsz, akkor mi lesz veled ha vezetni kell, milyen víziókat fogsz gyártani már előre?


Mielőtt fölháborodnál, szólok, nekem nincs szükségem a válaszaidra, önmagadnak kellene felelni ezekre a kérdésekre.

Lazíts!

2021. szept. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez a vizeletminta dolog inkább csak a dokid alapossága, de a jogsihoz semmi köze. 1993-óta van jogsim, ráadasul a C is megvan, amít így csak 5 évre adnak. Soha nem volt vizelet, se vérvizsgálat. Nézett egy látást, vérnyomás, megkérdezte van-e valami bajom, aztál lehetett fizetni.

Most váltok munkahelyet, ott volt labor, és kicsit magas is volt a cukrom, pedig étgyomorral mentem, és mégis felvettek. Szóval nyugi.

2021. szept. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A cukorbetegség egy anyagcserezavar. A sok édesség evése nem egyenes út hozzá.

A vér- és vizeletvizsgálat előtt 6 órával már sem enni, sem inni nem szabad.

Cukor természetes módon van a vérben, azt égeted el, abból nyersz energiát.

Kicsit egyszerűsítve persze az egészet. Hogy mostanában sok édeset ettél, a vizsgálat szempontjából érdektelen. Az állapot kialakulása egy hosszú, csendes folyamat.


A jogosítványhoz az kell, hogy legalább egyik szemedre lás jól, és ne legyen olyan betegséged, amelyik eszméletvesztéssel járhat, vagy más ok miatt alkalmatlanná tesz.

„nagyobb” kategóriáknál a követelmények is szigorúbbak.

Egy cukorbetegség előtti állapot, de még súlyos, jól karban tartott betegség esetén kiadható a megfelelő orvosi papír. Epilepsziások is kaphatnak bizonyos előzményekkel, feltételekkel.

2021. szept. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Cukorbetegséget ki lehet ugyan mutatni a vizelletből, de a vérből pontosabb adatokat kaphatnak, ezért azt a vérmintaból elemzik.

Egy rutin vizellet vizsgálat jórészt az üledékek vizsgálata (nincs benne vér, genny, stb)

A vérben lévő éhgyomri glukóz nem attól függ, hogy az illető napokkal korábban mennyi édességet evett, hanem attól, hogy a hasnyálmirigy hormonjai mennyire tartják egyensúlyban az illető szervezetét.

A cukorbetegség nem kizáró ok az egyes csoportú gépjárművezetésre alkalmasságból

2021. szept. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

┌─ „A cukorbetegség nem kizáró ok az egyes csoportú gépjárművezetésre alkalmasságból”

↑ 8/ 2021. szeptember 14. 15:38

Ahogyan a 2. csoportúból sem: [link]

A kép a közúti járművezetők egészségi alkalmasságának megállapításáról szóló 13/1992. (VI. 26.) NM rendelet hatályos szövegéből való.

A jogszabályos hatályos teljes szövege elolvasható

itt: [link] (Net Jogtár), vagy

itt: [link] (Nemzeti Jogszabálytár). ─┘

2021. szept. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Amúgy feleslegesen izgultam, mert csak egy gyors drog teszthez kellett a vizeletminta.
2021. szept. 15. 17:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!