Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kerékpár terhelhetősége?

Kerékpár terhelhetősége?

Figyelt kérdés
Tegyük fel van pistike ugyebár kövér 160 kg és megy egy átlagos kerékpárral mi történik mikor dombnak lefele száguld?

2021. szept. 12. 16:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmi. Jobban kopik és melegszik a fék.
2021. szept. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Olyan is írjon aki jó kövér mert kíváncsi vagyok a tapasztalatokra
2021. szept. 12. 16:50
 3/11 anonim ***** válasza:
81%

Sokminden történhet.

Pl nem tudnmegállni, mert a fék nem úgy van méretezve.

Vagy egyszerűen eltörik alatta a bicikli egy nagyobb kátyúban (mondjuk a villanyaknál), ebben nagyon csúnyán le lehet sérülni.

A másik, hogy anfelni nem fogja bírni, kiszakad 1-2 küllő, ebből szintén nagyon ronda sérülést lehet szerezni.

Kifejezetten ilyan bicajt kell venni, ami bírja a terhelést, igazából már 100 kiló felett figyelni kell.

Sima aszfalton nem olyan vészes a helyzet, de sima aszfaltot én itthon még nem láttam.

Nekem 85 kilósan is szakadt ki küllő a duplafalú felniből, Budapsten sima városi közlekedéskor, elkaptam egy durvánb kátyút.

Egy volt kollégám alatt szo szerint szétnyílt a tescos mountainbike váza alul, szintén csak városban... saccra olyan 110-120 kg lehetett az ember.

2021. szept. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Inkább ne száguldjon.
2021. szept. 13. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Jól mondja 3. nekem is van olyan ismerősöm, aki alatt a teljesen új 500e ft vett bringa nyílt szét. Max 90kg lehet.
2021. szept. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
31%

Hibás kérdés.

Pistike éppen azért kövér és 160kg, mert soha nem ült bringára, és ezután sem fog.

2021. szept. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
39%
Pistikére, lehet egészségügyi okok miatt szaladtak fel a kilók és erről nem tehet. Utálom a magadfajta előítéletes embereket. Mielőtt betámadsz, nem én átlagos testalkatú vagyok, sőt inkább vékony kategória. Ha valaki kopasz, te azt is elítéled, holott lehet szintén annak is egészségügyi oka, pl: rák. Nem csak fehér és fekete létezik. És nem minden az, aminek látszik.
2021. szept. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
50%

Nem ismersz, semmit sem tudsz rólam, de útálsz és előítéletesnek nevezel.

Ezek után én, vajon mit gondoljak rólad?

2021. szept. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
"útálsz" ez mindent elmond az értelmességi mutatódról. Számomra te senki vagy, szóval azt gondolsz, amit csak szeretnél. De az biztos, ha te egyszer "kövér" leszel és valaki ilyet mond neked, amit írtál nem lenne a kedvenced!
2021. szept. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
49%

Végtelenül megrázott a hír, hogy az én "értelmiségi mutatóm" egy hosszú ékezet függvénye. Nem is tudom, hogyan fogom ezen túltenni magam.

Mea culpa.....

2021. szept. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!