Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Netpincér/wolt biciklis...

Netpincér/wolt biciklis futároknak mekkora körzetbe kell kivinniük a kaját? Vagy egész nap össze-vissza kell ingázni? Hogy kell ezt elképzelni?

Figyelt kérdés

Szóval 18F vagyok, és szeretnék nyáron biciklis futárként dolgozni. Az érdekelne hogy kell elképzelni egy munkanapot.

Be kell menni reggel egy fix helyre ahol beosztanak valahova? A lakóhelyem közelében kell szállítanom vagy reggelente el kell mennem a belvárosba? Egy adott helyről kell mindig kaját vinnem

x km-es körzetbe vagy mindenhonnan összevissza?

Ha valaki dolgozott már ilyen helyen esetleg dobhatna egy privit, mert ezeken kívül elég sok minden nem világos :D

Előre is köszi a válaszokat.


2021. jún. 5. 21:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hol laksz, ez most Budapestre fog vonatkozbi. Mindkettőnél zónák vannak, de ez kicsit más az egyiknél, mint a másiknál. Netpincérnél előre kell felvenned műszakokat, amiken meg kell jelenned, kisebb zónák közül lehet választani, és (általában) műszak közben a zóna határain belül maradsz. Woltnál már nem igazán vannak műszakok, anno se voltak túl fontosak bicajosoknak. Woltnál csak online rakod magad bármikor, aztán várod a címet. Csak Pesten és csak az óriáskörúton (Hungária krt) belül kapsz címeket.

Amúgy itt vannak a woltos zónák, ezek közül bármelyikbe be tudsz jelentkezni a Pestiek közül, ha a körúton belül maradsz:

[link]


"Be kell menni reggel egy fix helyre ahol beosztanak valahova?"

Netpincérnél a zónán belül van egy kisebb rész, ahova a műszak elején be kell érned. Woltnál a kiválasztott zónán belül bárhol lehetsz, a szélén is, max nem kapsz címet.


"A lakóhelyem közelében kell szállítanom vagy reggelente el kell mennem a belvárosba?"

Ha Budapesten laksz, akkor valószínűleg tudsz olyan zónát találni, hogy otthonról, vagy majdnem otthonról tudj kezdeni. Ha nem a városban laksz, akkor be kell menned először valahogy. Vonat, hév, stb.


"Egy adott helyről kell mindig kaját vinnem x km-es körzetbe vagy mindenhonnan összevissza?"

Rengeteg éttermi partner van mindkettőnek, ezekhez kell menned össze-vissza, éttermekből veszed fel a kaját, majd onnan viszed a vevőnek, általában zónán belül. Van, hogy elmész A étterembe, majd onnan B, majd onnan C étterembe, és csak utána viszed mondjuk B vevőhöz, C vevőhöz, A vevőhöz. Vagy először 2 étterem, majd 1 vevő, majd még egy étterem, majd a rajtad maradt kajákat elviszed a vevőknek. Vegyes teljesen. Woltnál össze-vissza mész, én általában Kálvin tér közelében kezdek, de motorral gyakran átvisz Budára, majd a budai hegyek meg Mammut éttermei között megyek össze-vissza. Aztán esetleg valaki a Kolossy Padthaiból rendel Keleti pu mellé, akkor meg nyilván átmegyek oda, és onnan meg lehet bent tart a pesti oldalon. Alapesetben a vevő max 5 km-re lehet az étteremtől légvonalban, azaz pl Móricz Zsigmond körtéren lévő KFC-ből nem tud rendelni valaki mondjuk Vörösvári út / Bécsi út sarkára, túl messze van. Ez a Wolt motorral. A netpincérnél kisebbek a zónák, illetve Woltnál bicajjal nem leszel Budán amúgy se.

Ha még kérdés van, írhatsz.

2021. jún. 6. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a részletes választ
2021. jún. 6. 00:33
 3/5 anonim válasza:

Sziasztok!

Bocsi hogy itt kérdezem meg, viszont engem az érdekelne, hogy ha egy fuvarral végeztem, és amíg a következőt várom, a "zónán" belül a magam ura vagyok? Netpincérre gondolok, és egy vidéki város, feltételezem nem lenne egyből újabb vevő, ahogy végzek. Tehát nem kell közben visszamennem a műszak kezdőhelyére?

Köszi előre is a választ.

2021. jún. 8. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól tudom, nem kell, de ajánlott. Habár nem vagyok ebben biztos. Inkább kérdezd meg az ügyfélszolgálatot, a biztonság kedvéért. Woltnál nincs a zónán belül "belső zóna", bárhol lehetsz, max nem kapsz címet (se pénzt).
2021. jún. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Netpincérnél van, hogy kb 10kmres abszurd címet kapsz és nem tudják levenni rólad, azaz átadni másnak.


Tehát ez biciklivel egy fárasztó tortúra és elég kevés pénzért, mert abban az órában kevesebb címre viszel ki ételt ebben az esetben.

2021. jún. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!