Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért nincs sehol leírva hogy...

Miért nincs sehol leírva hogy kell autóval egyenesen menni és forgalmi sávban szépen haladni, ennyire alap dolog lenne?

Figyelt kérdés
1 hét múlva megyek vezetni ezt gondolom megtanítják akkor is ha alap. De miért nincs sehol leírva. Kresz tananyagban sem volt benne. Etitán.

2021. máj. 11. 19:37
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Egyszerű, ha nincs kanyar, akkor nem tekered a kormányt (oktató majd megmutatja, hogy az melyik), ha meg kanyarodni kell, akkor arra tekered, amerre szeretnél menni.
2021. máj. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%
Trollkodsz, vagy csak simán ennyire párhuzamos vagy a témával? Te hogy írnád le ezt amúgy?
2021. máj. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
30%

Szerintem inkább ne vezess!

Ha neked ehhez is instrukciók kellenek, akkor mindenki nagyobb biztonságban lesz, ha te nem ülsz volán mögé.

2021. máj. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem meg inkább az eddigi válasz adók trollkodnak, honnan tudná valaki, mennyire alap a sávtartás, ha még soha nem vezetett.

Ráadásul az sem igaz, hogy a kormányt nem kell mozgatni, a sávon belül is lehetnek kátyúk, vagy más kikerülendő akadályok, és az utam különben sem nyílegyenesek.

Ami igaz, hogy a sávtartást gyakorlással lehet tanulni, de megvan a technikája, az utat nem csak előre tekintve kell figyeni, hanem a két külső tükörből folyamatosan kontrollálni, hol halad az autó, és szükség esetén korrigálni.

Később már érzésből fog működni, de egy kezdőtől teljesen jó volt a kérdés.

2021. máj. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
1 és 4 esnek köszönöm az értelmes választ.
2021. máj. 11. 21:41
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A legfontosabb: ne a kocsi orrát nézd, mert akkor nem fogsz egyenesen menni. Az autó elé kell 30-50 méterrel nézni, akkor hamarabb ráérzel az egyenes haladásra.
2021. máj. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm hasznos információ nagyon.
2021. máj. 11. 22:17
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként pedig ritka az, hogy valaki tényleg eltalálja a tökéletes irányt és ne kelljen rutinszerűen, minimális mozdulatokkal korrigálnia. Ez persze kívülről nem látszik, az autót vezető embernek is annyira rutinszerűvé válik, hogy észre sem veszi e finom mozdulatokat.
2021. máj. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#8#

Ez így van, az a legritkább eset, amikor nyílegyenesen vezet az út, és azon kormánymozdítás nélkül lehet egyenesen haladni.

Rutinos vezető már ezzel nem foglalkozik, de egy kezdőtől teljesen jogos a kérdés, hogyan kell a sávon belül haladni.

Kezdetben nem is lesz az annyira egyszerű.

Egy rutinos vezető már nem gondolkozik a hogyan-miérten, ha látja, hogy az úttesten kátyú, faág, eldobott flakon, vagy bármi más akadály van, többnyire nem azokon fog keresztül hajtani, hanem megközöli, vagy elmegy mellette, és nem az utolsó pillanatban rántja el a kormányt, hanem már úgy közelíti meg, tehát korrigál.

Ezt a kérdést anno én is feltettem, de nem itt, hanem az oktatótól kérdeztem, talán a második gyakorláson.

Rendesen el is magyarázta, hogy el kell nézni távolra, megtervezni hol szeretnék haladni, ha látom, hogy "ott" (és nem itt - mert lényeges különbség) valamit kerülni, közölni kell, ne érjen meglepetésként.

A sávon belül elfoglalt helyet pedig a két tükörből lehet ellenőrizni, ott látom, hogy két oldalt mennyi hely van, ajánlott a sáv közepén haladni, semmiképpen nem átlógva a másik sávba, és nem megyünk az útról lelógva sem.

A tanulónak azt is meg kell szokni, hogy cikázik a tekintete, egy pillantás az autó elé, egy pillantás a távolba, bele néz a tükrökbe, s közben látja az úttest melletti területeket is, nem mereven maga elé néz, és közben görcsösen markolja a kormányt

2021. máj. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!