Akik családostul (vagy kettesben) vitorláshajókon hajókázzák körbe Földünk szigeteit, mindannyian rendkívül gazdag családok? Kikötők díjait mindenki képtelenül drágának írja le! Mégis rengeteg vitorlás van, életvitelszerűen élnek rajtuk. Folyt. lent!
Bizonyos, hogy más drágító tényező is van az életvitelszerűen hajón élő számtalan család életében, ami a vitorlázással kapcsolatos, de ha jól tudom, akkor a kikötői díjak a létező legmagasabb, legmegfizethetetlenebb díjtételek.
Akik kettesben, vagy akár családostul így élnek, ők mind égbekiáltóan gazdagok, hogy ezt rendszeresen/állandóan meg tudják fizetni?
Mert sok olyan embert is látni, akik nem tűnnek elképesztően tehetősnek, sőt mintha inkább egyik napról a másikra élnének. (Ha igaz, amit közülük sokan mutatnak magukról a világ felé.)
Azt is hallottam, hogy akárhol nem horgonyozhat le egy hajó sem. Ha igaz, akkor ez tilos. Ha megteszik valami partszakaszon, akkor is ott kell lenniük a vitorláson, vagy körülötte.
Meg aztán ott van az útlevél/vízum kérdés. Hogy jutnak ezen családok el egy kiszemelt országba, ha nincs vízumuk? Az óceán közepén nem állít ki nekik senki egyet sem. Ha pedig papírok nélkül megérkeznek egy idegen ország valamely kies partszakaszára, szerintem amit megtudják a helyi hatóságok, megbüntetik, vagy azon nyomban kitoloncolják az összes családtagot.
Egy példa a fentiekre:
Vitorlázik X család az Indiai-óceánban. Anyuka kitalálja, hogy szeretné, ha mindannyian elhajókáznának Japánba, előtte egy hétre lehorgonyoznának a Fülöp-szigeteken is. Nekem a laikusnak rögtön két probléma X nevű család helyzetével: megfizethetetlenül drága kikötői díjak és vízum/útlevél problémák.
Mégis vitorláznak így, sokan közülük életvitelszerűen.
Vitorlásról is lehet dolgozni....
Nyilván kell eleve nem kevés pénz de nem munkan3lküliként élnek a hajón.
egy időben vizsgálták kik azok a magyar turisták, akik fejenként három millát fizetnek egy Antarktiszi útért. Az indulás Dél-Afrikából, és oda is érkeznek vissza az Antarktiszi útról. Dél-Afrikáig egyénileg kell eljutni.(az utazási iroda is magyar, a tulaj ott él több évtizede)
Nos a Föld körüli utazgatás hasonló kategória. A legnagyobb kihívás, az adóhivatal..nem baj, ha nem tudnak róla. A többit megoldják.
6: nem kell feltétlenül adócsalást vizionálni egy ilyen nagyobb út mögé.
Az én ismerőseim kb. 30 évig spóroltak erre, mert fiatalkori álmuk volt, hogy körbevitorlázzák a Földet.
Jó hetes, ez rendben van, de az alábbi részét hogyan tudják megoldani?
"Meg aztán ott van az útlevél/vízum kérdés.
Hogy jutnak ezen családok el egy kiszemelt országba, ha nincs vízumuk? Az óceán közepén nem állít ki nekik senki egyet sem.
(Már ha éppen úgy döntenek (konkrétan erre gondolok), hogy mikor adott pillanatban ugye Z államban vannak, a tervezett X ország/sziget helyett mégis inkább Y helyre akarnak eljutni.)
Ha pedig papírok nélkül megérkeznek egy idegen ország valamely kies partszakaszára, szerintem amit megtudják a helyi hatóságok, megbüntetik, vagy azon nyomban kitoloncolják az összes családtagot."
8: te valami szobatudós vagy???
Voltál egyáltalán valaha a faludon kívül???
Egy ilyen út megtervezése több év! Nem papírok nélkül érkeznek, mert a megtervezett útvonal szerint már _előre_ beszerezték a szükséges vízumokat (ahová kell ilyen).
Valami elképesztő tájékozatlansággal bírsz - nem csoda, hogy elképzelni sem tudod, miként lehet egy ilyen utat megcsinálni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!