Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Körforgalomból indexelni?

Körforgalomból indexelni?

Figyelt kérdés

Most tanulok vezetni, és az oktatóm mindig leszid, ha túl korán indexelek a körforalomból. Pontosabban azért, mert eltörhet az indexkapcsoló, amikor balra kanyarodok a körforgalomban (követem a körforgalmat), majd ugye jobbra szeretnék kikanyarodni. Miközben még balra áll a kormány, akkkor néha felütöm az indexet. Viszont ha akkor indexlenék, amikor kihajtok, az szerintem megtévesztő, mert utolsó pillanatban történik (amikor már jobbra forgatok a kormányt, és megkezden a kihajtást), ami szerintem pont elveszik az indexelés lényegét.

Apukám pl. mindig jóval előtte, időben indexel, és neki még régebbi/rosszabb az autója mint amin tanulok.



2021. jan. 30. 11:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
49%
A kanyar előtt vagy 1-1,5 mrel szerintem
2021. jan. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Ibw4x ***** válasza:
73%
És mi a kérdés? xD
2021. jan. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 10 deka farhát ***** válasza:
95%
Az oktatód hülye.
2021. jan. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Az, hogy tényleg eltörik-e az index kapcsoló? Szerintem elégge felelőtlen, utolsó pillanatban indexelni. Főleg egy nagyobb körforgalomban, ahol az emberek esetlegesen gyorsabban is mennek. Ez elégge ki*aszás a másikkal, ha már kihajtás közben indexelsz gyakorlatilag. Főleg tanulóvezetőként, amikor még kicsit nehezebb több dologra figyelni, jó legyen az ív, stb stb, és tökéletes időben indexelni.
2021. jan. 30. 11:35
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Miért törne le? Ez hülyeség. Én akkor teszem ki az indexet, amikor túlmentem az utolsó kijáraton amin nem fogok kimenni.
2021. jan. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Szerintem is ez lenne a logikus. Csak ugye van benne ez a visszaugrasztó mechanizmus, (ha pl jobbra kanyarodok, és visszahúzom egyenesbe, akkor visszaugrik az index) ezzel fenyegetőzik.
2021. jan. 30. 11:42
 7/14 anonim ***** válasza:
83%

Nem baj, balra tekert kormánynál is lehet jobbra indexelni.


Ha pont azon a ponton próbálsz indexelni, ahol visszahúzná, akkor esetleg el lehetne törni, de úgyis érzed, és kicsi rá az esély.


Ettől függetlenül én nem vesznék össze ezért az oktatómmal.

2021. jan. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
85%
Csinald ugy, ahogy az oktato elvarja, aztan ha megvan a jogsid, van lehetoseged nem az utolso pillanatban indexelni. En pl. ha az elso kijaraton megyek ki, es a kovetkezonel all vagy lassit az autos, aki ram var, hogy merre az anyamba megyek, mar a korforgoba eres pillanataban indexelek jobbra, jelezve h rogton kimegyek, neki meg szabad a palya.
2021. jan. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
84%
5-os valaszolo mehirta a tutit👍
2021. jan. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Ibw4x ***** válasza:
90%
Nem, nem törik el. az oktatód egy vadbarom enyhén szólva
2021. jan. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!