Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Nagyobb teljesítményű kerékpár...

Nagyobb teljesítményű kerékpár dinamóra lenne szükségem, hol találok? Mindenhol csak a tipikus 6V 3W-osat találok akár hagyományos akár agydinamóról van szó. Kb. 6-8w-ra lenne szükségem.

Figyelt kérdés
Tudom tudom, tegyek fel két dinamót, de nem szeretném kiköpni a tüdőm a használatukkor. :D

2020. nov. 18. 20:54
 1/5 anonim ***** válasza:
3-8 Watt fény nem sok kicsit? LED-el az már utcavilágítás kategória.
2020. nov. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha lennei ilyen, akkor nehezebb is lenne hajtani. A semmiből nem lesz energia, tök mindegy hogy ugyanazt a teljesítményt egy nagy, vagy két kisebb generátor állítja elő. (a közkeletű megnevezéssel ellentétben a kerékpár áramfejlesztője nem dinamó, hanem állandó mágneses forgórészű szinkrongenerátor)
2020. nov. 18. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 D. Brasco ***** válasza:
Nincs ilyen amit te keresel.6V 3W,ezek ennyit tudnak.
2020. nov. 19. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kicsit lehet hegyezni rajtuk, én annyit tettem, hogy szétkaptam, letekretem, áttekercseltem egy kicsit vastagabb huzallal. Minimálisan nagyobb keresztmetszetűvel. Ettől kicsit nőtt az áramerősség, de csökkent a feszültség. Utána összerakva és mechanikusan rögzítve, hogy ne tudjon elfordulni, néhányszor rásütöttem egy nagy (több tízezer mikrofarad) kapacitású kondenzétort, ami fel volt töltve annyira, amennyit a tápm tudott: 30V. Ez kicsit jobban felmágnesezte az állandó mágnest, visszaállt az eredeti feszültség. De az egész játék ért kb fél watt teljesítménynövekedést. Ha kevesled a fényerőt, inkább egyenirányítsad, és ebből az egyenfeszültségből táplálj áramgenerátoros meghajtással valamilyen ledes lámpát, jobban jársz.
2020. nov. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Nagyobb nincs belőle, de az is tud rendesen áramot nyomni. Én most készítettem róla videót! A hagyományos dörzsdinamók 19 mm átmérőjű kerékkel rendelkeznek, ami egy 26"-os guminál 60-61 cm átmérőnél kapcsolódik hozzá, tehát az áttétel 30-32X-es. Terheletlen állapotban simán ki lehet csikarni belőle 30-32V-ot! De 2 hagyományos lámpa rákötésekor is a feszültség elérheti a 9 V-ot. Az össz leadott áramerősség 0,6 A ilyenkor. A frekvencia, mivel váltóáramot állít elő a fordulatszámmal arányos. A biciklikerék/gumi 26X1,95-ös méret esetében 1 fordulat/s értéknél a dinamó 32-őt forog. Mivel 4-4 pólust tartalmaz, ezért 32/s X 4 = 128 Hz az ilyenkor előállított áram frekvenciája. A kerék kerülete 2,075m X 1 ford/sec = 2,075 m/s X 3,6 = 7,47 km/h csak a sebesség.

[link]

aug. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!