Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Most szeretném letenni a...

Most szeretném letenni a jogsit, de külföldi a bizonyítványom, mit kell tennem ahhoz, hogy elfogadják majd a kresz vizsgán?

Figyelt kérdés

2020. aug. 14. 17:43
 1/9 anonim ***** válasza:
Milyen bizonyítványról van szó?
2020. aug. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Be kell mutatni, hogy elvégeztem a 8 általánost, nekem külföldi papírom van arról, hogy 11.edikes vagyok.
2020. aug. 14. 18:30
 3/9 anonim ***** válasza:
Valószínüleg kell egy fordítás róla, de telefonon vagy emailban meg tudod kérdezni ott, ahol a jogsit akarod csinalni.
2020. aug. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

[link]


Ez a cikk ijesztett meg, ez 2011-es, ezt már nem kell csinálni? Frissebb infót nem találtam sehol.

2020. aug. 14. 18:42
 5/9 anonim ***** válasza:

Van rá remény, hogy egyszerűbb az igazolás.


Ez a jogszabályi rész 2017. január 29-től hatályos, és szerepel benne az általad linkelt cikkben csak ígért „Bizonyítvány és oklevél mintatár”. Vagy, ha már van magyar hatóság által hozott elismerő határozat, honosítási záradék, hatósági bizonyítvány, hatósági igazolás, tájékoztatás az adott okmányfajtáról, azt is elismerik.

↑ Képen: [link]


A jogszabály címe: 24/2005. (IV. 21.) GKM rendelet a közúti járművezetők és a közúti közlekedési szakemberek képzésének és vizsgáztatásának részletes szabályairól


A jogszabály hatályos teljes szövege elolvasható

itt: [link] (NET JOGTÁR), vagy

itt: [link] (NEMZETI JOGSZABÁLYTÁR).

2020. aug. 15. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
"Vagy, ha már van magyar hatóság által hozott elismerő határozat, honosítási záradék, hatósági bizonyítvány, hatósági igazolás, tájékoztatás az adott okmányfajtáról, azt is elismerik." Ez ha jól értem azt jelenti, hogyha nekem van pl egy diakigazolvanyom ami igazolja a külföldi iskolát, akkor azt felmutatva elfogadják?
2020. aug. 15. 00:22
 7/9 Kecskeméti-Varga Kata ***** válasza:
Először be kell mutatni a vizsga központban a bizonyítványt hogy azt elfogadják vagy sem, utána fordíttatni. Csak és kizárólag az OFI által fordított bizonyítványt fogadják el,ami 20-30 ezer forint is lehet mivel karakterenként számítják ki a fordítás díját.
2020. aug. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Szóval elég csak lefordíttatni a bizonyítványt, és azt vinni?

Már nem kell elismerési határozatot szerezni az iskoláról? (ezt mindenképp szeretném elkerulni mert rendkívül hosszú és költséges folyamat)

2020. aug. 15. 18:08
 9/9 Kecskeméti-Varga Kata ***** válasza:

Emailben küldd be az adott megyei vezetőnek, ekkor köteles írásban részletesen válaszolni. Mindig a megye neve az email cím pl.

pest@kavk.hu

budapest@kavk.hu

bacs@kavk.hu

csongrad@kavk.hu

2020. aug. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!