Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mi az a dozátor vágány?

Mi az a dozátor vágány?

Figyelt kérdés

Csak a budapesti 1-es villamossal kapcsolatban találkozom ezzel a kifejezéssel (ti. dozátor vágány). Keresésre önürítő vasúti kocsit ad csak a google dozátorra, de dozátor vágányt nem.

Eltérő írásmóddal is kísérleteztem (dosator), de nem segített.


2020. aug. 10. 11:10
 1/6 anonim ***** válasza:
És tudod, hol az a vágány? Angolul ugye adagolót jelent.
2020. aug. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

[link]


Ez az a Bécsi út és a Vörösvári út közötti összekötő vágány

2020. aug. 10. 11:23
 3/6 A kérdező kommentje:

[link]

Utcanézetben

2020. aug. 10. 11:25
 4/6 anonim ***** válasza:
A dozátor kocsi szemcsés anyagok (homok, kőzúzalék) szállítására szolgáló önürítős teherkocsi. Én arra tippelnék, hogy az adott vágány a már felhagyott Óbudai kocsiszínt kiszolgáló vágány volt, amelyről a kocsiszín tartályait lehetett közvetlenül tölteni, és rajta ragadt ez a név. De ez tényleg csak tipp.
2020. aug. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
4-es! Igazad lehet. Erre nem gondoltam.
2020. aug. 10. 13:04
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem ez, hanem a másik, nagyobb ívű összekötő a dozátor vágány: [link]

Én úgy tudom, hogy a dozátor kocsik a kisebb ívsugár miatt nem tudtak a külső összekötőn közlekedni, ezért építették ezt a másik összekötőt, a térképen látszik, hogy jóval nagyobb az íve. Jelenleg a 17-19-41 villamosok végállomásának 3. vágányaként használják, kapott peront is.

2022. dec. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!