Megint megbuktam a KRESZ vizsgán, de olyan kérdésen megy el ami az otthon tanult rendszerben helyes megoldás,miert van ez?
A kérdések ugyanazok mint az E-titanban! Fontos, hogy ne csak bemagold, hanem olvasd el figyelmesen. Sokszor volt velem is olyan a tanulás alatt hogy nem értettem, miért dobja fel ugyanazt a kérdést egy kérdéssorban 2 szer.
Aztán rájöttem, hogy ha csak 1 szó különbség van, akkor teljesen más a helyes válasz.
Lehet, hogy emiatt nem mentetek át.
A vizsgán aztán figyelmesen elolvastam minden kérdést végig, még ha az eleje ismerős volt akkor is! Át is mentem elsőre 1 hibával.
Mondd ha eszedbe jut melyik kérdésekenn csúsztál el és szívesen segítek!
A 10 ezerre felduzzasztott kérdésszám bevezetésének pont az volt az oka, amiről előttem írnak. A rutinból nyomogatás sikeres vizsgát hozhatott, de nem életbiztosítás éles helyzetben.
A kérdések nagyon hasonlóak, valóban egy szó eltérés is lehet. Ha valaki felkészülten vizsgázik, nem veri ki a víz az idegességtől, az helyes választ tud adni akkor is, ha betűre pontosan nem találkozott a kérdéssel, sőt most olvassa először.
Ezért szereplünk olyan csúfondárosan a PISA teszteken nemzetközi szinten. A felnövő diáktársaim közel negyede funkcionális analfabéta, vagy legalábbis részben. Ez amúgy az oktatási rendszerünk hibája főleg. Teljesen tudásközpontú a legtöbb helyen, magolásra "biztató". Ezután nem meglepő, hogy utána az életben sokan egy egyszerű KRESZ vizsgán nem tudják helyesen értelmezni a kérdéseket, az egyéb, életben előforduló alapvető problémákról nem is beszélve.
Nem, nem hibások, és a fentebb említett dolognak lehet köze a bukáshoz. Én 3-szor voltam KRESZ-ből vizsgázni. 73 (B), 73 (A2), majd 75 (A) pontosak lettek. Egyszer sem tűnt fel, hogy bármelyik kérdés hibás volna, az első kettőnél szimplán nem tudtam a helyes választ.
1. Nem egy kérdésen úsztál el, több mindent nem tudtál.
2. A kérdések helyesek. Előfordulhat, hogy az otthoni rendszerben hasonló kérdésre más válasz van; nagyon figyelj oda a megfogalmazásra.
3. Tanulj többet.
Hatos válaszból kiemelném a kulcsszót: hasonló!
Tehát nem hibás a kérdés, csak hasonlít egy másikra. Az eltérés viszont sokkal nagyobb jelentőségi, mint eggyel több, vagy kevesebb szó a szövegben.
Hasonlok egy példát, teljesen hülyeség, de azért mutajta miről van szó:
Megfordulhatok-e az adott helyen, ha az út középvonalában záróvonal van?
Megfordulhatok-e az adott helyen, ha az út középvonalában záróvonal nincs?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!