Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogyan küzdjem le a vezetéstől...

Hogyan küzdjem le a vezetéstől való félelmemet? Félek hogy balesetet okozok.

Figyelt kérdés
Évek óta megvan a jogsim, de félek vezetni. Félek hogy valaki kilép elém, vagy nem veszem észre és elütök valakit, vagy figyelmetlenség miatt balesetet okozok. Most viszont vezetnem kéne, később is jól jönne gyerekek miatt, szeretnék is, de tartok tőle. Hogyan küzdjem le ezt a félelmemet? Hogyan vezessek biztonságosan?
2020. jún. 25. 20:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Menni kell..ha annyira bizonytalan vagy akkor lehet venni órákat jogsival is autósiskolákban. Én mikor megkaptam a jogsim, én is fostam, de rögtön elkezdtem vezetni, először csak arra amerre imsertem a járást, aztán szépen fokozatosan bővítettem
2020. jún. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha megismered a határaidat és az autód határait, akkor szerintem sokkal biztosabb leszel a forgalomban. Én legalábbis így voltam vele. Mikor megvettem az első autómat, én is féltem, hogy balesetet okozok, mert nem éreztem az autót, nem tudtam hogy mikor fog pl. elblokkolni a kerék. Aztán az egyik barátom unszolására kimentem vele egy parkolóba, és elkezdtük próbálgatni hogy mit tudnak az autóink, mekkora fékerőnél blokkolnak a kerekek, mekkorát lehet vele kanyarodni anélkül hogy kipördülnénk, stb., és egy fél óra gyakorlás után már sokkal jobban éreztem az autóban magam, ismertem annak határait, tudtam hogy nagyjából mit lehet (pontosabban hogy én mit tudok) vele megcsinálni egy balesethelyzetben. Ez után már közel sem féltem annyira a vezetéstől. Az esős, csúszós körülményektől még tartottam egy darabig, de attól is csak addig, amíg meg nem csináltam ugyanezt a határ-keresést esőben is, meg havas-jeges időben is.
2020. jún. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ez nem a tied.

Nem kötelező mindenkinek vezetni, főleg meg ha fél tőle és saját magában bizonytalan.

2020. jún. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!