Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha veszek egy éves parkoló...

Ha veszek egy éves parkoló jegyet, élhetek egy lakóautóban a parkolóban?

Figyelt kérdés

2020. jún. 17. 11:22
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:
"Hiába helyeztek ki a KRESZ szabályainak megfelelő táblákat, a gépkocsivezetők jó része nem veszi észre, hogy csak 2 órát tartózkodhat adott helyen, illetve egy óratárcsán azt is jelezni is kell, mikor kezdődött a 2 óra, ameddig ingyenesen parkolhatnak az adott helyen." Ez mit jelent, hogy csak 2 óra hosszáig maradhatok az autóval a parkolóban? Ez hülyeség, akkor mire a 0-24? Nem értem mi ez!?
2020. jún. 17. 14:10
 22/27 anonim ***** válasza:
90%

21.-nek.


BIZONYOS, előre jelzett és kitáblázott helyeken, csak megszabott ideig parkolhatsz. Utána vagy elállsz, vagy bírság.


Ezzel érik el, hogy a dolgozók ne parkoljanak egész nap a melóhelyük előtti fizetős helyen, mert akkor másnak nem jut hely, és sosem szoknak át a buszra.

2020. jún. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:
Szerintem az a probléma hogy jobban növekszik az autók létszáma a termelés miatt az idők folyamán mint a parkolóhelyek építése! A parkolóhelyek felzárkoztatása nem történik meg! Szval ha évente kigördül 50ezer autó a gyárból akkor a parkolóhelyeket hiába növelik 5 ezerel ha a termelés sokkal nagyobb! Szerintem ha fontos az előrelátás a közlekedésben akkor sokkal több ingyenes parkolót kellene építtetni!
2020. jún. 17. 14:34
 24/27 anonim ***** válasza:
100%

A törvény a közterületen történő életvitelszerű lakást tiltotta meg. Mivel az autó nem egy ingatlan területén áll, hanem közterületen, nem lakhatsz benne. Számtalan elhagyott bontószökevényt szálltak meg a hajléktalanok, a rendőrök onnan is bevitték őket.


Amúgy itt egy állásfoglalás:

[link]


Egy kormányhivatali tisztviselő hivatalos válasza egy kérdésre,

egy mondat belőle:

"Tárolható-e ott jogszerűen ilyen jármű?

Ebben az összefüggésben a tárolás a parkoláshoz viszonyítva rendeltetésellenes használatként jelenik, jelenhet meg. A

parkoló, mint közterület nem tárolásra kialakított hely, nem „lerakat”, „telephely”, hanem parkolásra, a megállásnál ugyan

hosszabb idejű, azonban mégsem korlátlan egyhelyben tartózkodásra

szolgáló területrész, mert ha fizetni is kell a várakozásért

a hét munkanapjain, azt általában 07.00(08.00) - 18.00 (20.00) közötti időtartamra állapítják meg, óránkénti díjfizetés

előírásával. Az üzembentartó időlegesen hagy fel járműve használatával, de azzal a szándékkal, hogy bizonyos idő

elteltével (munka vagy valamilyen más tevékenység végzését követően) újból visszatérjen ahhoz, majd tovább/el/utazzon, pl. a lakóhelyére.

Ezért azon az állásponton vagyok, hogy az elfoglalt hely

rendeltetése hat ki, lesz meghatározó az egyhelyben tartózkodás minősítésére. "

2020. jún. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:
Akkor ha bérlek egy olyan havi vagy éves parkolójegyet ami nonstop 0-24órás egy hónapig vagy egy évig tartó és vagy egy zónában bárhol vagy egy kijelölt parkolóhelyen ami egy parkolóhelyre vonatkozik és nem többre igénybe veszem egy hónapig vagy egy évig az ott tartózkodás jogosan történik! Ezt már a kérdés előtt elolvastam és én ezt úgy értelmezem hogy nem említik meg menne a nonstop 0-24órás kibérelt havi vagy éves parkolójegyet vagy nem a 0-24órásra értik hanem amit olvasok benne az időkorlátosra! Ezzel én arra a megállapításra jutottam hogy lehet így élni benne, de kizáróan a nonstop parkolóban! Tehát veszek jogilag egy egy hónapig vagy egy évig tartó 0-24órás használattal egy parkolóhelyet vagy a zónában bárhol parkolhatok ezzel a jeggyel és ott tartózkodhatok mert ugye 0-24óra áll a bérleten!
2020. jún. 18. 11:39
 26/27 A kérdező kommentje:
"Ezért azon az állásponton vagyok, hogy az elfoglalt hely rendeltetése hat ki, lesz meghatározó az egyhelyben tartózkodás minősítésére. " Ez azt jelenti hogy egy 0-24órás nonstop havi vagy évi bérlettel ott tartózkodhatok !? Az időkorlátossal pedig csak 07.00(08.00) - 18.00 (20.00) közötti időtartamkor!
2020. jún. 18. 11:44
 27/27 anonim ***** válasza:

24.-nek.


Amiről te írsz, az más! Ott a hajléktalanok idegen, azaz nem saját járművekben laktak, a járművek többségének nem volt rendszáma sem, és pláne nem volt parkoló jegye.

2020. jún. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!