Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hülyeség előbb kocsit venni,...

Hülyeség előbb kocsit venni, hogy a vezetést gyakorolhassam a vizsgáig vagy csak jogsi után vegyek?

Figyelt kérdés

2020. máj. 4. 14:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hülyeség, és a lebuksz, akkor egy ideig nem is vizsgázhatsz, pénzbüntetés is lehet. De praktikus ok sincs, amiért előre gyakorolni kellene. Fizetsz érte, hogy megtanítsanak vezetni, és azt meg sem tudod kerülni.
2020. máj. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem forgalomban gondoltam gyakorolni és megkerülni sem szeretném a vizsgát, csak minden ismerősömtől azt hallom, hogy érdemes úgy neki kezdeni, hogy nem nulla a tudásom. Apunak van jogsija, tanítgatni tudna, csak épp autónk nincs most.
2020. máj. 4. 15:03
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Hülyeség. Fizeted rá a biztosítást, adókat, de normálisan kihasználni nem tudod.


Ha lebuksz vagy balesetet okozol, akkor mélyen a zsebedbe kell majd nyúlni és el is tilthatnak a vezetéstől.

2020. máj. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Forgalommentes helyen max. az elindulást, parkolásokat tudod begyakorolni, ami kb. 2-4 óra a kb. 30-ból. Nem leszel sokkal előrébb ahhoz képest, hogy mennyibe kerül fenntartani egy autót.
2020. máj. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is megvettem előre, jó motivációnak is ott áll az udvaron. Még vezetni nem vezettem elhagyott terepen, mert nem volt rá alkalmam, de ami késik nem múlik :)


Főleg,hogy már hivatalosan is vezethetném ha nincs ez a xar vírus.

2020. máj. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Es hol gyakorolnal, ha nem forgalomban? Csak maganuton lehet, ha jol emlekszem.

Egyebkent nem jo ha rutinod van. A legtobb olyan ismerosom, aki ilyen-olyan modon mar tanult vezetni, mielott letette volna a vizsgat, nem ment at elsore, mert tul rutinosan akartak vezetni, es nem figyeltek az apro reszletekre (amire amugy tenyleg nem figyelsz nehany honap vezetes utan)

En ugy mentem el jogsit csinalni, h azt sem tudtam, h melyik a gaz es melyik a fek... 31+1 ora alatt meg lett a jogsim, 6 eve vezetek, balesetmentesen. Amugy ha apud tanitana vezetni, semmi nem garantalja, hogy o mindenre ugy emlekszik, ahogy a nagykonyben meg van irva. Pl Y kanyar, es a rossz konnyen megtanulhato (sajnos)

2020. máj. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
En levizsgaztam talan szerdan, penteken megvettem a kocsit... es meg kb 3 hetig nem vezethettem xD tehat mar jo elore megvolt a kiszemelt, de mar csak babonabol sem vettem meg :D amugy vmelyik elozo valaszolo voltam xD
2020. máj. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Motornál én eljátszottam, hogy tanfolyam alatt már megvettem a masinát. Az udvarban gurulásztam vele.

Autónál sok értelme nem lenne; csak az elindulást tudnád gyakorolni.

2020. máj. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem érdemes, én is az első vezetési órámon indítottam be először kocsit, mégis 32 óra alatt meglett a jogsi. Autóm már megvolt előtte, mert vettünk újat, és a régit megkaptam, de amíg nem volt jogsim, nem mentem vele, még elindulást is hülyeség lett volna gyakorolni, mert 1.4 benzines, az oktató kocsija meg dízel volt, olyan magasra emelt alapjárati fordulattal, hogy még emelkedőn is felment csúsztatott kuplunggal. Az órák azért vannak, hogy tudj gyakorolni, és felkészülj a vizsgára, de az igazi gyakorlás úgyis csak utána jön, amikor rájössz, hogy sok helyzetben semmi köze a valósághoz a vizsgának, meg kezded érezni a saját kocsidat, stb.
2020. máj. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

HA már annyira gyakorolni akarsz akkor beszélj az oktatóval és áldozz rá vagy százezret és örömmel fog veled gyakorolni.

Mert hiába veszed meg azzal sehová nem mehetsz hivatalosan, még ha melléd ül valaki akkor sem.

2020. máj. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!