Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Lehet valami következmény belőle?

Lehet valami következmény belőle?

Figyelt kérdés
Ha én beülnék egy olyan személy mellé egy kocsiba aki ivott és nekem is van jogsim akkor ebből lehet valami következmény?

2019. okt. 26. 22:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem, semmi. Egyedül a sofőr tartozik felelősséggel az utasok iránt, fordítva ez nem igaz.
2019. okt. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha a tiéd az autó (tulajdonos/üzembentartó), és tudtad, hogy ittas személynek engeded át a vezetést, akkor igen.


De ne ülj be olyan mellé, aki ivott! A büntetésnél a kerekesszék is jóval szarabb, főleg a fekete zsák...

2019. okt. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Következmény? Pl. elmehetsz járógipszben a temetésére, majd amikor a kisírt szemű anyukája megkérdezi tőled, hogy mégis hogy engedhetted olyan állapotban vezetni, akkor elmagyarázhatod neki, hogy "jogilag nem tartoztál felelősséggel érte".


Erkölcsi kötelességed nem csak nem beülni mellé, hanem lehetőleg lebeszélni arról, hogy kormány mögé üljön.

2019. okt. 27. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%
Teljesen egyetértek az előttem levővel... Próbáld meg inkább lebeszélni róla, hogy ne tegye... bárcsak engem is megállítottak volna a barátaim... ittas vezetés miatt mindjárt egy éve nincs jogosítványom és nem is lehet tudni mikor lesz. Barmit megtennek hogy visszafordítsam a dolgokat.
2019. okt. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!