Kötelező biztosítás váltása ilyen módon?
A csekk előtt valószínűleg küldtek díjértesítőt, abban is ugyanaz az éves biztosítási összeg szerepelt, mint amiről most a csekk jött (vagy csak a negyedéves vagy havi részletéről). Akkor nem sokalltátok?
KGFB-szerződést csak biztosítási évfordulóra lehet felmondani. Ezt legkésőbb az évforduló előtt 30 nappal kell jelezni a biztosítótársaság felé. Ha ez nem történt meg, akkor annyit tehettek, hogy megveregetitek egymás vállát, milyen ügyesek voltatok, hogy a díjértesítő alapján nem jutott eszetekbe megnézni időben, van-e olcsóbb biztosítás. Majd a következő évfordulónál azért legyetek kicsit ügyesebbek.
Ha nagyon a fejetekbe vettétek, hogy itten bizony KGFB-t kell váltani, akkor új üzembentartót kell bejegyeztetni. Az üzembentartó változásakor új KGFB-szerződést kell köteni, de ennek vannak költségei az okmányirodában is. Te ma nem tudsz új KGFB-szerződést kötni az autóra, ha a fent említett két eset egyike sem áll fenn, vagyis nem mondtátok fel időben az előző KGFB-szerződést és nincs mára dátumozott üzembentartói nyilatkozat vagy adásvételi szerződés.
A legrosszabb megoldás az, ha nem fizetik be a csekket. Ilyenkor a szerződés díjnemfizetés miatt szűnik meg, az újrakötés nagyon drága (ki kell fizetni a díjhátralékot a türelmi időre, illetve a megszűnés és újrakötés közti időre a fedezetlenségi díjat) és csak annál a biztosítónál köthetik meg újra a KGFB-szerződést, ahol az előző is volt. Nagyon nem éri meg.
Nem egyértelmű számomra, hogy most ki az üzembentartó, kinek a nevén van a KGFB?
• a szüleid nevén nem lehet, csak az egyikükén: aki az üzembentartó. Ha valamelyik szülőd az üzembentartó, akkor ő már nem mondhatja fel érvényesen és nem köthet másik biztosítást, mert a felmondásnak legkésőbb a hétfői napot megelőző 30. napon kellett volna megérkeznie a biztosítóhoz.
• Ha te vagy a szüleid személygépkocsijának üzembentartója, akkor te sem mondhatod már fel és nem köthetsz másik biztosítást.
• Ha nem fizet a jelenlegi üzembentartó a hétfői esedékességig, akkor van 60 nap türelmi idő, amin belül következmények nélkül megfizethető a díj.
Ha a türelmi időn belül nem fizet, akkor a biztosító díjnemfizetés miatt mondja fel a biztosítást (csak ekkor szűnik meg), és új biztosítás, hátrányosabb feltételekkel, csak ugyanannál a biztosítónál köthető újra.
• Ha nem te vagy az üzembentartó, de te leszel, akkor a jelenlegi üzembentartó KGFB fenntartási kötelezettsége érdekmúlással megszűnik – az új üzembentartó bejegyzésnek időpontjától – és az új üzembentartó kötelességévé válik a KGFB megkötése és folyamatos fenntartása. A nevedre megkötött KGFB szerződés (vagy legalább szerződésajánlat) bemutatása feltétele az üzembentartói bejegyzésednek. Ha ez legkésőbb kedden megtörténik, akkor folyamatos lesz az autón a biztosítás.
Az viszont nem kis eséllyel meglehet, hogy magasabb lesz a díjad – akár sokkal is -, mint amilyen a szüleid keddtől emelkedő díja, és bár egyenesági rokonok közt illetékmentes az átírás, az új forgalmi engedély és az új törzskönyv összesen 12-ezer Ft-ba kerül, ez is többletköltség.
Károkozás nélkül is emelkedik.
A biztosító azt nézi, hogy az ügyfél korcsoportjába tartozó károkozók miatt mennyi kártérítést fizetett ki. Ez alapján számolják ki a díjat.
Én is minél idősebb leszek, annál többet fizetek.
Gyakorlatilag a sok kározó miatt nő folyton a biztosításom.
Balesetmentesen.
Neked fiatalon nem lenne olcsóbb a kötelező.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!