Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Rejtett hibának számít?...

Rejtett hibának számít? Jogosan kérnénk vissza pénzt?

Figyelt kérdés

Autót vettünk lassan 2 hónapja, az eladó még akkor közölte, hogy motort cseréltek a kocsiban, de ebből nem lesz senkinek semmi baja, és kára, mivel a forgalmiba csak motorkód van bejegyezve.Elfogadtuk, elhoztuk a kocsit.

Két nap múlva, eredetvizsgálat előtti szemlén kiderült, hogy a motorkód egyezik, de csiszolás nyoma látszik a motoron, ezért a kocsit tovább nem tudjuk használni, és eljárást indítottak.

Két hónapja próbáljuk intézni a papírokat, emiatt már lassan plusz 200.000 ft ment rá, hogy végre minden rendben legyen, de már kezd elfogyni a türelmem, pénzügyileg pedig már padlón vagyok.De visszacsinálni már nem tudom, nem is akarom ha már ennyit szenvedtem vele, ezért kérdezném, pénzt emiatt jogosan kérnék vissza?


2010. jún. 29. 01:05
 1/5 anonim ***** válasza:
én már akkor kivertem volna a balhét, amikor kiderült ....
2010. jún. 29. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ne sértődj meg ,de ti lehet,hogy balekok voltatok,mikor megvettétek a motorcserés autót és közben azt gondoltátok,hogy nem lesz ezzel semmi gond.Hát lett.
2010. jún. 29. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Jelentsd fel az eladót és követelj vissza pénzt.
2010. jún. 29. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Vásárlás előtt kellett volna előzetes eredetiség vizsgálat, sőt az sem lett volna baj, ha az előző tulaj teszi ezt meg. Feljelentheted, csak valószínűleg mindent tagadni fog, meg hivatkozik az adásvételi szerződésre (ha volt ilyen), amiben lehet, hogy benne van, hogy semmiért nem vállalja a felelősséget. Egyébként ez az eljárásos dolog eléggé új számomra, mert én motorszám nélküli autót vettem (a forgalmiban volt szám) aztán mikor sehol senki nem találta, kapott egy motorkódot és kész. Semmi többletköltség, vagy eljárás.
2010. jún. 29. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ja tudom, elcsesztük.

Amúgy az a baj, hogy ezen látszik a motorszám, és az is, hogy csiszolással próbálták halványítani.

De holnap telefonon beszélünk vele, elmondjuk a dolgokat, és meglátjuk mit lép.

2010. jún. 29. 23:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!