Átíratás? Hogyan működik pontosan?
Első kocsim lenne, használt, és mindenképpen szeretném a saját nevemre íratni. Most kapnám, karácsonyra, de valószínű két ünnep között kapnám meg. Ilyenkor ugye tudtommal írni kell egy adásvételi szerződést. A probléma hogy a vásárlás még akkor történne amikor 17 éves vagyok, és csak január 11.-én töltöm a 18-at. A kocsit pedig muszáj lenne megvenni most, mert különben csak februárban lesz rá lehetőség, és minél hamarabb szeretném használni.
Valaki segítene leírni ebben a helyzetben pontosan hogyan működne az adásvételi, meg lehet e egyáltalán így kötni, ha igen, mi módon, átíratást, biztosítást, lehet e egyáltalán ilyen helyzetben valahogy megoldani, egyáltalán hogy működik egy autó vásárlás, milyen ügyintézések kellenek?
Előre is köszönöm a segítséget!
Óvodás is lehet autó tulajdonos, a vezetéshez kell a jogositvány, nem a birtokláshoz.
Megfelelően kitöltött adásvételi, forgalmi engedély, törzskönyv, eredeiség vizsga igazolás, kötelező biztositás, személyi azonosítók, pénz (bank kártya) kell az átíratáshoz
Az autó birtoklásához nem kell 18-nak lenni, ismerősünk lakása is a 10 éves gyerekük nevén van.
Ezt olvasd el:
Mondjuk ha a saját neveden lesz teljesen, akkor a biztosítás nem biztos, hogy olyan olcsó lesz. A00-ról fog indulni a biztosításod, lehet ha van egy rokon vagy szülő a közelben, akinek a bonus-malus besorolása magasabb, akkor olcsóbban jönnél ki. Viszont ez esetben lehet nem a te neveden lesz az autó, vagy csak félig. Pl. te vagy a tulajdonos, viszont apukád az üzembentartó. Vagy azt is szokták csinálni, hogy a vidéki nagymama nevére íratják az autót. Lehet neki nincs is jogosítványa, de ugye ez senkit nem fog érdekelni.
Az adásvételi meg tényleg tisztességesen legyen kitöltve, tehát élő emberek írják alá, Te, eladó, tanúk. Ne Jóska bácsi írja alá Margó néni nevében, aki ott sincs. 4 példányos a történet azt hiszem, kettő marad nálad, kettő meg az eladónál. Ő pedig besétál 15 munkanapon belül a legközelebbi okmányirodába, és jelenti, hogy az autót eladták. Biztosítását pedig felmondja az eladás napjával. De ez téged nem érint.
Viszont mivel ünnepek lesznek, így számíthatsz arra, hogy az ügyintézés lassabb lesz. December 23-tól január 2-ig semmire ne számíts kb.
Az a tiszta ügymenet, ha az autó is a neveden van, és a biztositást is te fizeted.
Többe kerül, mint ha ügyeskedsz, de a magad ura leszel, nem kell más személyekkel kalkulálni.
Fiatalon, aki komolyabb autót vásárol, attól valóban komoly összeget kérnek biztositásra, de ha nem csinál kárt, csökken a biztosítási díj.
A nagymama nevére iratott autó is lehet galibás, főleg, ha sajnálatos módon meghal a nagyi.
A jobb bonusszal rendelkező rokon nevére kötött biztositás is csak akkor probléma mentes, ha az illető nem akar magának is autót venni.
Olyan autót kell venni, amelyiknek nem okoz gondot a fenntartása
Köszönöm a segítséget!
Annyi érdekelne még, hogy akkor a biztosítást is köthetem már az én nevemre, mikor még nem töltöttem be a 18-at? Mert ugye írták hogy az érdemes az nap rögtön, mivel valamiféle büntetést számítanak fel naponta..
Megkérdeztem anyukámat, kárügyintéző az egyik biztosítónál, és azt mondja üzembentartó és tulajdonos is lehetsz 18 alatt.
Írta, hogy volt már olyan totálkáros autó esete, ahol a törzskönyben egy másfél éves gyerek szerepelt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!