Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mit gondoltok a külföldről...

Mit gondoltok a külföldről behozott személygépjárműkről?

Figyelt kérdés

Első autóm vásárlását tervezem. És egy szép állapotban lévő nissan almerát néztem ki 2004-es 1.5 benzines 5 ajtós kivitelbe. A kereskedőt felhívva tájékoztatott hogy németországból behozott az autó és az ára tartalmazza a reg.adót meg a többi hozzá tartózó költségeket. Holnap megyek megnézni.


Szerintetek érdemes behozni ilyen formában ha szép állapotban van és 150ekm körül van a futott km?

Mire figyeljek ha arra döntök hogy ezt szeretném?

Milyen költségek rakódhatnak rá még a hagyományos felálláson felül (ide értve: átírítás, vagyonszerzési illeték, forgalmi, törzskönyv, eredetiségvizsga..továbbiakban majd Kötelező és súly adó)?



2016. ápr. 8. 20:38
 1/5 anonim ***** válasza:
82%

A jó állapotú használt járművek zöme külföldi import.

Ott több lóvé van karbantartani, és idejekorán cserélni a kocsikat.

Amire ügyelned kell, az ettől független.

2016. ápr. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kétfajta behozott kocsi van: Amit behoznak és tekerik is rögtön, és amit behoznak van benne sok km de még egyben van.
2016. ápr. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ebből gondoltam hogy kint jobb az életszínvonal és nem lehet rossz döntés. Jobb utak jobb szervizek.


2. kommentelőnek: a tekerés ellen igazából sok mindent nem tudunk tenni. Itthon is ugyan úgy tekerhetik, meg a behozottat is. Megállapítása ugyan úgy lehetetlen. Talán a behozottabbak jobb állapota miatt nem annyira szembetűnő.


Inkább az anyagi vonzataira lennék kíváncsi és a lépéseire hogy hogy tudom haza hozni saját lábon és használni is.De azért köszönöm a hozzászólásokat.

2016. ápr. 8. 21:25
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Tekerést általában csak amaitt teszik meg, mert az átlagvásárló még mindig inkább azt nézi, hogy mennyi a km és nem a kocsi állapotát. Például egy 200.000km körüli autó sokkal előbb el fog kelni mint egy 300.000 körüli, még ha az utóbbi sokal jobb állapotban is van.
2016. ápr. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
74%

"Inkább az anyagi vonzataira lennék kíváncsi és a lépéseire hogy hogy tudom haza hozni saját lábon és használni is."


Fura ez a mondat, hiszen a kérdésben azt írtad,


"az ára tartalmazza a reg.adót meg a többi hozzá tartózó költségeket."


Ez azt jelenti, hogy magyar rendszámmal, névre írva veheted át. Persze ez néhány napba telik.


Persze ettől még lehet, hogy nem lesz teljesen rendben, én az év elején vettem az autómat friss műszakival, de a gumikon nem volt futófelület. D

Bár én ezen nem akadtam ki, mert láttam, mit veszek.

2016. ápr. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!