Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » BMW behozatás külföldről,...

BMW behozatás külföldről, mennyi lenne összesen?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy vannak kalkulátorok, de mégis szeretnék megkérdezni valakit, aki tapasztalt ilyen téren.


BMW E36-os kabrió vagy kupé behozatalról lenne szó, Németország vagy Ausztria területéről. 320i, 325i motorok játszanak. A vételáron kívül körülbelül mennyi pénzre lesz szükségem? Megéri, ha körülbelül 850-900 ezrem lesz az egészre, vagy jobban járok, ha az itthoni igencsak szűkös és simlis kínálatból szemezgetek?



2015. aug. 16. 01:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Tudod, hogy vannak kalkulátorok akkor azt is tudod, hogy teljesen más a vagyonszerzési illeték és a regisztrációs adó egy 320i és egy 325i esetében. Ráadásul az sem mindegy,hogy milyen motor van abban az E36-ban, mert a környezetvédelmi besorolás is számít.


Most akkor számoljuk ki neked Euro I-es 320-ra, 325i-re és Euro II-es 320-ra és 325-re a regisztrációs adót és a vagyonszerzési illetéket? :D


Aztán hasra ütésre kitaláljuk, hogy a kocsi rendelkezik-e érvényes okmányokkal vagy nem, mert az sem mindegy.


Lást jó fej leszek:

Egy Euro I-es 325i vagyonszerzési illetéke: 91650 a regisztrációs adója: 346279Ft. Ez a kettő önmagában 440 ~000 + forgalmi+törzskönyv 12 000 + a honosítás ha van TÜVje 22 000 és kell még rendszám 6000ért, matrica rá 600 forintért + lehet valamit kihagytam. Na, egy euro I-es E36 325i cabrio honosítása laza fél milla.

Erre rájön a behozatal, mert az autó nem fog hazateleportálni, az ideiglenes rendszám asszem 180 euro + útiköltség, vagy eltrélerezik neked 70-110Ft/km között az is jó sok pénz.

A végén nem marad autóra, mert bizony 1000 euróból nem fogsz venni E36 Cabriot, még totálkárosat sem. Coupeból is csak hulladékot.


A többi eset ennél valamivel olcsóbb. Egy euro II-es 320-ire már csak 220 000 a regadó és a vagyonszerzési illeték + sallangok. Szerintem ez így halott ügy.

2015. aug. 16. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Mosqu!to ***** válasza:

Szia!


Ilyen autónál (amiből évente több 100/1000 darabot is behoznak) szerintem jobban jársz,ha itthonról választasz egyet. A magyar autópiac tele van Ausztriából/Németországból/Hollandiából behozott E36-osokkal!


Ki lehet fogni nagyon jó vételeket,aki kint dolgozik Németországban például és annak a munkatársa eladja a régi BMW-jét (mert kint már nem éri meg fenntartani),ráajánl olcsón,mindketten jól járnak és nem veri fel nagyon az árát itthon sem,mert nem ebből él,így hamar túl akar adni rajta! [Tapasztalatból mondom, idekint mikor kikerültem így vettem egy régi Audi A6-ot kevés km-éterrel :) ]


Csak egy példa a sokból: [link]


Sok sikert az autóvásárláshoz! [Nagyon vigyázz,mert az ekkora motorokkal szerelt BMW-ket szerették törni annak idején, ha sok hajszálrepedést látsz egy helyen pl. akkor ott már baj van! (gittelve van.) ]

2015. aug. 16. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ahhoz képest kettő kivétellel Németországban csak ettől drágább E36 325 cabriok vannak, sokkal drágábbak. Gondolom nem véletlenül.


[link]

2015. aug. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Jól írtad, nem az emberek simlisek (mert különben te is magyar vagy, akkor te is automatikusan simlis lennél, ugye), hanem eleve már sok autó az, mert olyanokat vettek meg ők is szintén külföldről, amikkel gond volt. De jó eséllyel már megcsináltatták őket muszájból. Ezért akár otthon is körülnézhetsz.

Ezekből a régebbiekből külföldön nagyobb a kínálat, de arra készülj, hogy a jobbak egyben drágák is lesznek és nem lesznek tökéletesek, lévén használtak. Ezen régebbiekre a költségek csak pár százezer forintot tesznek ki. Inkább az lesz nagyon költséges, amíg bejárod ott is az országot a megfelelő után kutatva.

2015. aug. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!