Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Lehet ilyenkor biztosítót...

Lehet ilyenkor biztosítót váltani?

Figyelt kérdés
Decemberben vettem autót,az átiratáskor kötöttem kötelezőt,de nem volt pénzem befizetni a mai napig sem (2 negyedév),a biztosító felmondta a szerződésem.A kérdésem az lenne,hogy ilyenkor válthatok e biztosítót?Ha újra akarom kötni a biztosítást akkor csak az elmaradt összeget kérik,vagy van valami büntetés is?
2010. márc. 27. 21:21
 1/4 anonim ***** válasza:
úgy tudom ebbe az esetbe most nincs is biztosítód szóval tudsz váltani, ha büntit nem is de szerintem az elmaradt díjakat lehet beszedik, de csak annyi az egész ,hogy besétálsz bármelyik biztosítóhoz /mert ugye kocsival nem mehetsz :-) / és ott elmondják a frankót
2010. márc. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ahol díjnemfizetéssel szűnik meg a szerződésed, oda muszáj visszakötnöd.

A bónuszodat (ha volt) elvesztetted, visszasorolnak A0-ba. Természetesen az elmaradt díjat is be kell fizetned. Ez lesz a fedezetlenségi vagy mabisz díj. Ha nagyon sok tartozást halmoztál fel, max. részletfizetési kedvezményt kérhetsz.

2010. márc. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ja, azt elfelejtettem, hogy amíg nincs köteleződ, és úgy okozol kárt, akkor a vétlen félnek a mabisz vagy a saját biztosítója fizet, de rajtad behajtják a kár összegét.
2010. márc. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Most már nem veszítjük el a bónuszt, kormányrendelet-változás miatt.

De váltani nem tudsz, ugyanott kell újrakötnöd.

Egy alkuszos dolgozó.

2010. ápr. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!