Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Eladtam egy autót, az adásvéte...

Barnabás9001 kérdése:

Eladtam egy autót, az adásvételit aznap leadtam és elutaztam, rá egy honapra kaptam értesitőt, hogy az adásvételit nem fogadtákel, és az új tulajdonos az autót sem iratta át. Mit tehetek? Nem vagyok az országban

Figyelt kérdés
2016. jan. 11. 21:12
 1/7 anonim ***** válasza:

"Eladtam egy autót, az adásvételit aznap leadtam"


Hol adtad le, az ocsmányirodában? Ott nem tűnt fel az ügyintézőnek, hogy valami gond van vele?


Leginkább a szövegezés szokott gondot okozni egyes helyeken. Velem is írattak már rá pluszban egy-két sort, mert az ügyintéző szerint nem volt jó az adásvételi.


A papírboltban kapható 4 példányos "teljes bizonyító erejű magánokirat"-ot mindenütt elfogadják a Magyar okmányirodák.


Újat írni se lenne jó, ha a te példányodat már befogadták.

2016. jan. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
az okmányirodában adtam le és elvették, rá egy honapra küldtek papirt hogy nem fogadták el, és az autó továbbra is az én nevemen marad. Én meg sajna külföldön vagyok
2016. jan. 11. 23:11
 3/7 anonim ***** válasza:

No para...ha lebélyegzett igazolt papírod van az adásvételi leadásáról, akkor majd bemész, amikor az akadály elhárult...

nem árt, ha van egy igazolásod a külfüldi tartózkodásodról..de csak ha szívóskodnak.


ha azon a levélen, amiben értesítettek, van emil cím, akkor esetleg értesítheted az okmányirodát az akadályoztatásodról..


az élet ilyen...az emberek jönnek-mennek..


nyugi.

2016. jan. 12. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Általában vagy tanu hiányzik, vagy egy aláírás, vagy az eladás időpontja nem pontos(év, hó, nap, óra, perc), vagy lejárt valamelyik okmány, stb.
2016. jan. 12. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A vevőnek a lakcimével van valami probléma, és sajnos a vevőt sem érem el hogy tegyen valamit
2016. jan. 12. 16:39
 6/7 anonim ***** válasza:

Van egy érzésem, hogy teljesen másról van szó. Az hogy leadtál egy adásvételit nem jelent semmit. Ha a vevő nem megy be átiratni, akkor a végtelenségig is a neveden marad a cucc.

Beszkennelhetnéd azt a levelet, mert az az érzésem, hogy valamit félreértettél.

2016. jan. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Láttad a lakcímkártyáját?

Vagy csak bemondásra írtál egy címet az adás-vételibe? Ha ez utóbbi, akkor tényleg gondban vagy, és valóban lehet, hogy nem jó az adás-vételi.

2016. jan. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!