Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Elhagyott Törzskönyvet mennyi...

Elhagyott Törzskönyvet mennyi idő után kapja meg az új tulajdonos?

Figyelt kérdés
Tehát megvan jegyzőkönyv, adásvételit leadta a tulaj megvárom a törzskönyvet és át tudom írni!A kérdés mennyi idő ez kb??

2015. aug. 19. 19:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha van jegyzőkönyv a törzskönyv eltűnéséről, akkor ezzel a papírral az új tulajdonos meg tudja igényleni a törzskönyvet. Neked már semmi dolgod nincs ezzel, mert a régit úgyis le kellett volna adni.
2015. aug. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Az okmány irodába azt mondták meg kell várjam az új törzskönyvet és úgy írhatom át!Kérdés az volt mennyi idő míg kiküldik az újat
2015. aug. 19. 20:25
 3/11 anonim ***** válasza:
Ez érdekes. Nálam két autó vételénél is hiányzott a törzskönyv, de a jegyzőkönyv+adásvételi szerződés+eredetiségvizsga trióval simán át tudtam írni a nevemre. A törzskönyv körülbelül rá 2 hétre jött postán.
2015. aug. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
De meg kellet várnod 15 napot nem?
2015. aug. 19. 20:48
 5/11 anonim ***** válasza:

Az átiratásra van 15 nap határidő, törzskönyvvel, vagy nélküle..

Csakhogy törzskönyv nélkül nem egyszerű átiratni a járművet, az meg balgaság, hogy az adásvétel után a régi törzskönyvre vársz, az a régi tulajdonosnak kellett volna.

2015. aug. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Milyen régi törzskönyv??A törzskönyv elveszett, úgy lett vásárolva a gépjármű!!!A tulajdonos bejelentette az okmány irodába kapott egy jegyzőkönyvet
2015. aug. 21. 11:05
 7/11 anonim ***** válasza:
A jegyzőkönyv bőven elegendő az átíratáshoz. Tehát: megfogod az adásvételi szerződést, eredetiségvizsgát, a törzskönyv eltűnéséről szóló jegyzőkönyvet, majd az okmányirodába kéred az új forgalmit, ami már a te neveden lesz.
2015. aug. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Értem!De találtam egy számot Mo.hu felhívtam azt mondták mindenképp meg kell várjam a törzskönyvet és úgy tudom átírni a járművet!!
2015. aug. 22. 15:35
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha ők ezt mondják...
2015. aug. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ebben a helyzetben az a szívás, ha az okmányiroda meg a meghatározott 15 napos határidőn túl csak plusz költséggel írja majd a nevedre a járművet. Át lehet íratni törzskönyv nélkül, de macerás, kell az eladó közreműködése és egy olyan ügyintéző az okmányirodában, aki ismeri az ilyen ügymenetet...

Az eladó az adásvételivel lejejelni az eladást, azzal a megjegyzéssel, záradékkal, hogy a járműnek nincs törzskönyvre, az új tulajdonos az adásvételin feltűntetett szemely... A vevő ezt követően kérheti az átirást. Ilyen esetben célszerű az eladónak és a vevőnek együtt bemenni az okmányírodába. Az új törzskönyv postázás határideje. 60 nap, 30 napon belül meg szokott érkezni, de a 15 kevés rá.

2015. aug. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!