Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Személyautó névre írásához...

Személyautó névre írásához kell e adókártya?

Figyelt kérdés
A kocsit már megvettem még 5 napom van a névre írásra és adókártyám nincs,az igénylés gondolom nem 5 nap.Tehát fogják kérni az okmányirodában vagy ha nincs nem baj úgy is névre írják.Kötelezőm van.

2015. nov. 6. 17:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Ugy emlekszem, hogy nem kellett hozza.
2015. nov. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
54%

Személyi igazolványt, lakcímkártyát, adókártyát kérnek.

Arról nem tudok nyilatkozni, mi történik, ha nincs az illetőnek adókártyája, az elvileg mindenkinek van


Kell még az adásvételi szerződés, a kötelező biztosítás megkötését igazoló dokumentum, az eredetvizsga igazolás, az autó forgalmi engedélye, és az autó törzskönyve

2015. nov. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Tőlem nem kértek adó kártyát, a héten irattam át a kocsit a nevemre.
2015. nov. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat.
2015. nov. 6. 18:03
 5/6 anonim ***** válasza:

Itt az szerepel, hogy:"(készpénzátutalási megbízást – csekket – az okmányirodában adnak ki, melyre az adóazonosító jelet illetve az adószámot fel kell vezetni)".

[link]


Bár, többnyire bankkártyával is lehet fizetni. Lehet, hogy mivel a bankkártyához tartozó számla tulajdonosának több adatát is kötelező nyilvántartani, az ellenőrzés annak alapján is megtehető, és akkor nem kell adószám. Erről, nem írnak.

2015. nov. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Budwa válasza:

Adóazonosító kártyád van, adó-szám van, de az csak vállalkozásoknak van.

Én 4 éve írtam át autót, akkor nem kértek tőlem. Adásvételi kellett, személyi és még egy irat azt hiszem (útlevél, jogosítvány). Ennyit kértek. Semmi más nem kell. nem hiszem hogy más kéne, hiába írják

2015. nov. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!