Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Hogy működik a használtautó...

Hogy működik a használtautó vásárlásának menete?

Figyelt kérdés

Az a baj,hogy mindenki ellenzi,hogy kocsit vegyek.., ezért egyedül kell intéznem.

Ha a kinézett kocsi megvan, az átírásos papírokat nekem kell vinni? először van az eredetvizsga..ezt talán le tudom rendezni a még jelenlegi tulajjal.. Az első kérdés.. Neki kell fizetnie az eredetiséget vagy nekem? Arra gondoltam meg csináltatom vele,aztán utólag kifizetem neki..vagy nem kell?

Ha ez meg van jön a biztosítás..bemegyek valamelyik biztosítóhoz,mintha csak a boltba mennék be ? :D ha meg kötöm akkor ott helyben kell fizetni valamit? Vagy így a legelején az átírást meg az eredetiség vizsgálatot? Azt nem tehetem,hogy bemegyek valamelyik használtautóshoz és ott köttetek biztosítást vagy csak akkor tehetem, ha kereskedőnélveszem kocsit? És ha hétvégén veszem a kocsit,hova megyek be okmányirodába vagy biztosítást kötni? (olvastam,hogy valamit felszámolnak) Valaki leírná a pontos menetét ezeknek a dolgoknak?


2015. jún. 16. 20:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Nos az eredetiség vizsgálat arra szolgál, hogy ne adjanak el meghamisított azonosítóval járművet. Eredetileg az eladó dolga volt, de mivel az igazolás csak 60 napig érvényes, és a piac is bizonytalan, ezért senki se akarta megcsináltatni előre, és szép csendben átkerült a vevőhöz. Persze ennek vannak hátrányai, pl. ha megbukik az autó, akkor a kifizetett pénzedért kergetheted az eladót.

Jó dolog ha leelőlegezed az autót és a pénzből megcsináltatja az eladó az eredetiség vizsgálatot, aztán megbeszélitek, hogy ki fizeti.

A biztosítást is többféleképpen intézheted, lehet személyesen és neten is kötni. Érdemes előre megnézni, hogy hol a legkedvezőbb a biztosítás. Én a személyes intézés híve vagyok, mert bármi van egyszerűbb intézni az ügyeket utólag is. Az alkusz a netes kötéseken nem tud módosítani. A megkötéskor nem kell fizetni, a csekket postafordultával küldik. A biztosítást a legrövidebb idő alatt meg kell kötnöd a vétel után, mert az adásvétellel megszűnik az előző biztosítás és nem közlekedhetsz, valamint a kiesett napokra fedezetlenségi díjat köteles felszámolni a biztosító, ami drágább mint a biztosítás.


Én a legtöbbször úgy vásárolok, hogy megnézem, kipróbálom az autót (esetleg leelőlegezem) aztán 1-2 nap múlva elvitetem magam valakivel és elhozom. Természetesen addigra már az alkusszal megkötöm a biztosítást és úgy megyek az autóért.

2015. jún. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam,hogy az eredetvizsgat megcsináltatom előre, vagy ott akkor a tulajjal, aztán már az adásvételi után megyek a biztosítóhoz, aztán ha még lehet,akkor az nap az okmányirodába.. Ha már látom a kocsit és jó,akkor nem akarom otthagyni 1-2 napig sem. Vagyhameg van az adásvételi ott hagyom akocsit elmegyek biztosítást kötni és visszamegyek érte? Ez így hülyeség,mert onnantól kezdve már eleve félig az enyém..
2015. jún. 16. 21:31
 3/3 A kérdező kommentje:

A környéken van egy hasznaltautós kereskedés ahol ezt olvastam a biztosítással kapcsolatban..

"Kötelező és casco biztosítást kötünk a nálunk vásárolt autókra és külsős ügyfelek részére."

Mivel nem tőlük veszem a kocsit,így külsős ügyfélként elvégzik a biztosítást? ( meg akkor ott át is nézhethetném a kocsit + az eredet..ezt itt is gondoltam) és akkor minden jó.

2015. jún. 16. 21:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!